Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PKO Ekstraklasa. Rekordowa umowa Lechii Gdańsk. Energa zwiększyła wsparcie o ponad 60 procent

Lechia Gdańsk w czwartek podpisała rekordową umowę z firmą Energa należącą do Grupy Orlen. Kwota przeznaczona na wsparcie gdańskiego klubu została podniesiona o ponad 60 procent. Umowa przewiduje sponsoring również drużyn młodzieżowych.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Flavio Paixao cieszy się z bramki PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Flavio Paixao cieszy się z bramki

W nowej umowie pomiędzy Lechią Gdańsk, a Energą podtrzymano większość dotychczasowych świadczeń. Nowym elementem był system premiowania za rezultaty osiągane w PKO Ekstraklasie i w pucharze Polski.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Energa po przejęciu kapitałowym przez PKN ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Ważnym elementem jest dla nas również szkolenie dzieci i młodzieży, dlatego na ten obszar kładziemy szczególny nacisk. Akademia Lechii Gdańsk to jeden z najsilniejszych regionalnych ośrodków edukacji tych najmłodszych. Jej wsparcie jest nieodłącznym elementem nowej umowy. W ten sposób umiejętnie łączymy strategię sponsoringu sportu ze społeczną odpowiedzialnością spółki - powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Lechia Gdańsk w 2020 roku obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia klubu. - Bardzo się cieszę, że nasza współpraca z Energą z Grupy Orlen została przedłużona na kolejny sezon. Lechia w ostatnich latach przeżywa najlepszy okres w swojej historii pod względem sportowym - zajmujemy miejsca medalowe, zdobywamy puchary - to nie jest dziełem przypadku, ale konsekwentnej pracy wielu ludzi - stwierdził Arkadiusz Bruliński, dyrektor Biura Komunikacji i Marketingu Lechii.

- Lechia Gdańsk jest najsilniejszą sportową marką na Pomorzu, dlatego dążąc do osiągnięcia jak najlepszych wyników pamiętamy też o rozwoju młodych zawodników w ramach Akademii Lechii Gdańsk. Coraz więcej młodych gdańszczan przebija się do pierwszego zespołu i to podejście na pewno będziemy chcieli podtrzymać - dodał Bruliński.

Energa sponsoruje Lechię Gdańsk od 2007 roku. Od 2016 roku jest sponsorem głównym klubu występującego w PKO Ekstraklasie.

Czytaj także: 
Duże wyróżnienie dla Aleksandra Buksy 
Moder przykuł uwagę wielkich marek

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Tomaszewski zachwycony nagrodami Lewandowskiego. "To jeden z najszczęśliwszych dni polskiego futbolu"

Czy spółki skarbu państwa powinny sponsorować lokalne kluby sportowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×