Fortuna I liga: Miedź Legnica ponownie dogoniła rywala. GKS 1962 Jastrzębie zdobył pierwszy punkt

W meczu obecnego z poprzednim klubem trenera Jarosława Skrobacza padł remis 1:1. Miedź Legnica odpowiedziała na gola przeciwnika osiem minut przed końcem podstawowego czasu.

piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Z poprzednim zespołem zmierzył się nie tylko Jarosław Skrobacz, ale również Damian Tront, którego szkoleniowiec Miedzi sprowadził latem do Legnicy z Jastrzębia-Zdroju. Niezależnie od zmian na ławce i w środku pola GKS podobnie jak w przeszłości postawił trudne warunki przeciwnikowi z województwa dolnośląskiego.

W 42. minucie przyjezdni objęli prowadzenie 1:0. Daniel Szczepan wykorzystał rozprężenie przeciwników w końcowym fragmencie pierwszej połowy spotkania i strzelił głową ponad bramkarzem Mateuszem Heweltem. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Kamila Jadacha oraz chwilę nieuwagi w defensywie Miedzi. Była to druga szansa Daniela Szczepana na gola. Wcześniej jego uderzenie powstrzymał blisko linii Nemanja Mijusković.

Po powrocie z szatni na boisko atakowała już głównie Miedź, która na przestrzeni całego spotkania posiadała piłkę przez 63 procent czasu. W 74. minucie Grzegorz Drazik jeszcze uratował jastrzębian i końcami palców przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę po próbie z rzutu wolnego. Był to jeden z czterech strzałów celnych podopiecznych Skrobacza.

W 82. minucie gospodarze znaleźli sposób na doprowadzenie do remisu 1:1. Wprowadzony z ławki rezerwowych Krzysztof Drzazga odnalazł się najlepiej w zamieszaniu po dośrodkowaniu Pawła Zielińskiego. Co prawda trochę wcześniej niż w doliczonym czasie, ale ponownie Miedź dogoniła przeciwnika. Niespełna tydzień temu rzutem na taśmę poprawiła na 2:2 wynik derbów z Chrobrym Głogów.

Tym samym Miedź pozostaje niepokonana w meczach na własnym stadionie, ale zbierając po punkcie ponosi straty w stosunku do najlepszych klubów w lidze. GKS wykorzystał dopiero siódme podejście w sezonie, żeby w ogóle rozpocząć punktowanie. Długo prowadził, ale ostatecznie musiał zadowolić się "oczkiem" i pozostał na przedostatnim miejscu w tabeli.

Miedź Legnica - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:1)
0:1 - Daniel Szczepan 42'
1:1 - Krzysztof Drzazga 82'

Miedź: Mateusz Hewelt - Paweł Zieliński, Bożo Musa (46' Marcin Biernat), Nemanja Mijusković, Paweł Tupaj - Adrian Purzycki, Damian Tront - David Panka (46' Dani Pinillos), Bartosz Bartkowiak (55' Krzysztof Drzazga), Jakub Łukowski (46' Maciej Śliwa) - Kamil Zapolnik

GKS: Grzegorz Drazik - Szymon Zalewski (69' Kryspin Szcześniak), Mateusz Bondarenko, Michał Rutkowski, Dominik Kulawiak - Łukasz Zejdler, Marek Mróz - Kamil Jadach, Daniel Feruga (69' Lukas Bielak), Farid Ali - Daniel Szczepan (81' Daniel Rumin)

Żółte kartki: Panka, Tront, Bartkowiak (Miedź) oraz Ali, Feruga, Drazik (GKS)

18 GKS Bełchatów 34 6 7 21 24:51 23

Czytaj także: Bruk-Bet Termalica Nieciecza naciska na lidera. Arka Gdynia nie przebiła opolskiego muru Czytaj także: Gol bramkarza. Miedź Legnica dopadła Chrobrego Głogów w derbach

Czy Jarosław Skrobacz będzie trenerem Miedzi Legnica przez cały sezon?