III liga. Ruch Chorzów przedłużył serię wygranych

Ruch wygrał czwarte spotkanie z rzędu. Niebiescy 2:0 pokonali w derbach w Rybniku ROW. Chorzowianie są liderem III ligi grupy III, mają tyle samo punktów co Ślęza Wrocław.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Po kryzysie Ruchu Chorzów nie ma już śladu. Niebiescy na przełomie sierpnia i września nie potrafili wygrać czterech spotkań. W końcu zespół przełamał się i od tej pory zwyciężył cztery razy z rzędu.

W sobotę Ruch 2:0 pokonał w Rybniku ROW. Niebiescy szybko ustawili sobie mecz. W 18. minucie do siatki gospodarzy trafił Mateusz Duchowski. Dla pomocnika było to premierowe trafienie w chorzowskich barwach. Wynik gry po przerwie ustalił najskuteczniejszy napastnik Niebieskich Mariusz Idzik.

Dzięki trzem punktom Ruch utrzymał pozycję lidera. Niebiescy mają tyle samo punktów co Ślęza Wrocław, która w piątek wygrała w Bytomiu z Polonią 2:0.

ROW 1964 Rybnik - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 - Mateusz Duchowski 18'
0:2 - Mariusz Idzik 53'

ROW 1964 Rybnik: K. Paszek - Kukuła (75' Janik), Pacholski, Jary, Folmert (75' Baranskyj) – Pochcioł (63' Warmiński), Krotofil - Niedźwiecki (58' Krakowczyk), Vasil, Wodecki - Kuczera.

Ruch Chorzów: Bielecki - Będzieszak (64' Lechowicz), Kawula, Kulejewski, Kwaśniewski - Sikora (73' Kowalski), Duchowski - Winciersz (87' D. Paszek), Foszmańczyk, Janoszka (87' Neugebauer) - Idzik.

Żółte kartki: Baranskyj (ROW) oraz Kawula (Ruch).

Sędzia
: Sebastian Szczotka (Żywiec).

Widzów
: 999.

III liga. Ruch Chorzów wygrał po golu w doliczonym czasie!
III liga. Ruch Chorzów przełamał się. Efektowna wygrana i awans na 2. miejsce. Dwa kapitalne loby napastnika