Liga Narodów. Polska - Bośnia. Mateusz Klich zawieszony. Nie zagra z Włochami

Mateusz Klich obejrzał żółtą kartkę już w 20. minucie meczu z Bośnią i Hercegowiną. Oznacza to, że pomocnik nie wystąpi w kolejnym meczu Ligi Narodów z Włochami.

Bartłomiej Bukowski
Mateusz Klich PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Mateusz Klich był jednym z piłkarzy, dla których żółta kartka oznaczała przymusową pauzę w kolejnym meczu. Niestety dla naszej kadry, 30-latek kartonik obejrzał już po zaledwie 20 minutach gry.

Dla pomocnika Leeds United była to druga kartka, pierwszą obejrzał w przegranym 0:1 meczu z Holandią. Oznacza to, że nie będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu Ligi Narodów, które nasza kadra rozegra 15 listopada z Włochami.

Klich wystąpił w każdym z dotychczasowych meczów europejskich rozgrywek, tylko raz wchodząc z ławki (w pierwszym meczu z Bośnią).

Pomocnik jest w tym sezonie w znakomitej formie. Po awansie Leeds United do Premier League nie tylko utrzymał miejsce w składzie, ale również pozostał jednym z najważniejszych ogniw drużyny. W czterech pierwszych kolejkach zdobył już dwie bramki i zanotował asystę.

Serie A. Były bramkarz Juventusu ocenił Wojciecha Szczęsnego. "Wiele zależy od drużyny"