Liga Narodów. Robert Lewandowski i Karol Linetty wyróżnieni

Serwis WhoScored wybrał najlepszą "jedenastkę" ostatniej rundy Ligi Narodów. Znalazło się w niej miejsce dla dwóch reprezentantów Polski po dobrym występie z Bośnią i Hercegowiną.

Dominika Pawlik
Robert Lewandowski PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W środowym meczu rozgrywanym we Wrocławiu reprezentacja Polski wygrała 3:0 z Bośnią i Hercegowiną. Robert Lewandowski był strzelcem dwóch bramek: w 40. i w 52. minucie. Asystował również przy trzecim golu. W sumie otrzymał notę 9,22 (10 to maksymalna ocena), wyższą w tym zestawieniu miał tylko Diogo Jota z Portugalii.

Karol Linetty strzelił bramkę w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie na 2:0, na boisku został do samego końca meczu. Oceniono go na 8,13.

W tej rundzie spotkań padały niespodzianki. Niemcy zremisowali ze Szwajcarią (3:3), Ukraina pokonała Hiszpanię (1:0), a Anglia przegrała z Danią (0:1).

Wspomniany Diogo Jota został uznany piłkarzem serii. Zawodnik Liverpoolu w meczu ze Szwecją zdobył dwie bramki i jedną asystę, podobnie jak Robert Lewandowski. Zastąpił Cristiano Ronaldo w roli lidera. Przypomnijmy, że napastnik Juventusu otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Choć Niemcy tylko zremisowali ze Szwajcarią, w zestawieniu znalazł się Kai Havertz. Gdyby nie jego dobra gra i strzelona bramka, reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów mogłaby zejść z boiska pokonana.