Ligue 1. Nimes Olympique - Paris Saint-Germain: zwycięska seria mistrza Francji trwa

Paris Saint-Germain wygrało po raz 5. z kolei w Ligue 1. W spotkaniu 7. kolejki mistrz Francji pokonał na wyjeździe Nimes Olympique 4:0.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe (z prawej) i Patrick Burner (z lewej) PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (z prawej) i Patrick Burner (z lewej)
Faworyzowane PSG przystępowało do piątkowej rywalizacji między innymi bez kontuzjowanych Angela Di Marii, Mauro Icardiego, Marco Verrattiego, Marquinhosa oraz Neymara. Mimo to, paryska drużyna liczyła na piąte z rzędu zwycięstwo we francuskiej ekstraklasie, co jej się udało zrealizować.

Podopieczni Thomasa Tuchela od początku starcia starali się narzucić swój styl gry i co chwila gościli pod bramką rywala. Przyjezdnym atakowało się jeszcze łatwiej po tym, jak w 12. minucie czerwoną kartkę za faul na Rafinhy otrzymał Loick Landre.

Paryżanie spokojnie rozgrywali swoje akcje ofensywne i dopięli swego w 32. minucie konfrontacji. Wówczas Rafinha zagrał dokładne, prostopadłe podanie do Kyliana Mbappe, który minął Baptiste'a Reyneta i posłał piłkę do pustej bramki. Ostatecznie więcej goli przed przerwą nie padło.

Po zmianie stron piłkarze z Paryża długo bili głową w mur złożony z defensorów Nimes Olympique. Dopiero w 78. minucie prowadzenie PSG podwyższył Alessandro Florenzi, któremu asystował Pablo Sarabia.

Po chwili Paris Saint-Germain za sprawą Mbappe oraz Sarabii zadało jeszcze dwa ciosy i w końcowym rozrachunku triumfowało 4:0.