II liga: Stal Rzeszów dała plamę. Górnik Polkowice strzela gole jak na zawołanie

Stal Rzeszów przegrała na własnym stadionie 0:3 ze Śląskiem II Wrocław. Z nieudanego występu zespołu z Podkarpacia skorzystał Górnik Polkowice i dzięki zwycięstwu 4:0 ze Zniczem Pruszków znalazł się na drugim miejscu w tabeli.
Marcel Kotwica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcel Kotwica

Śląsk II Wrocław potwierdza, że po awansie na szczebel centralny czuje się dobrze na wyjazdach. W roli gościa zdobył dotąd siedem z możliwych 12 punktów. Poza autorem pierwszego gola Rafałem Makowskim, drużyna została uzupełniona Guillermo Cotugno czy Przemysławem Bargielem. Najważniejszym zawodnikiem spotkania nie został żaden z wymienionych, a Sebastian Bergier, który w drugiej połowie zdobył dwie bramki. Stal Rzeszów przegrała na własnym stadionie aż 0:3 i opuściła miejsca premiowane awansem.

Na drugą lokatę przesunął się Górnik Polkowice, który zwyciężył 4:0 ze Zniczem Pruszków. Nie minęły dwa kwadranse i nie dość, że podopieczni Janusza Niedźwiedzia strzelili dwa gole, to jeszcze sędzia Łukasz Ostrowski pokazał dwa razy czerwoną kartkę. Z dalszej części meczu zostali wykluczeni Michał Danilczyk z Górnika oraz Martin Baran ze Znicza. Na boisku zrobiło się więcej miejsca, a w rywalizacji dziesięciu na dziesięciu nadal lepiej czuli się gospodarze. Dopełnili oni dzieła zniszczenia przeciwnika z województwa mazowieckiego.

Górnik wygrał cztery mecze z rzędu. Jego sobotnia kanonada była odpowiedzią na piątkowe 3:0 Chojniczanki z KKS-em 1925 Kalisz. Drużyna z Polkowic ponownie jest najbardziej bramkostrzelnym drugoligowcem. Radzi sobie w ofensywie świetnie bez Michała Bednarskiego, który w poprzednim sezonie został królem strzelców rozgrywek i zapracował na transfer do Miedzi Legnica.

W sobotę rozegrano jeszcze dwa spotkania. Hutnik Kraków zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 ze Skrą Częstochowa w drugiej połowie, a o wygranej 1:0 Olimpii Grudziądz z Pogonią Siedlce zdecydowało uderzenie Piotra Janczukowicza oddane już w 15. minucie. Podopieczni Pawła Crettiego mają 10 punktów i wszystkie zdobyli na wyjazdach. Janczukowicz jest najskuteczniejszym piłkarzem w klubie z czterema golami na koncie.