II liga: trwa passa lidera. Wigry Suwałki wygrały z Bytovią Bytów

Wigry Suwałki wygrały piąty mecz z rzędu. Po pokonaniu 2:1 Bytovii Bytów są ponownie samodzielnym liderem na najniższym szczeblu centralnym.

piłkarze Wigry Suwałki WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wigry Suwałki
W 11. minucie podopieczni Dawida Szulczka objęli prowadzenie 1:0. Patryk Czułowski strzelił do bramki z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Matheusa Camargo. Można było mówić o wymarzonym otwarciu meczu dla Wigier Suwałki, ale konfrontacja w Bytowie nie była dla nich później prosta.

Przez ponad godzinę Wigry nie powiększyły przewagi, a wynik pozostawał na styku. Szansę na uspokojenie sytuacji na boisku miał Adrian Piekarski, ale spudłował w dogodnej pozycji. Swoimi atakami odpowiadała Bytovia Bytów, a w 53. minucie Piotr Giel oddał uderzenie w słupek bramki Wigier. To była najlepsza okazja na wyrównanie podopiecznych Adriana Stawskiego.

W 76. minucie Kacper Wełniak strzelił gola na 2:0. Identycznie jak w poprzednim meczu z Motorem Lublin przymierzył głową, a piłka trafiła do niego po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki. Były zawodnik akademii Legii Warszawa wykazał się wcześniej odzyskaniem piłki po stracie Denisa Gojki. Wełniak z czterema trafieniami na koncie zbliża się do lidera klasyfikacji strzelców i bardziej doświadczonego kompana z klubu Kamila Adamka.

Bytovia odpowiedziała już tylko golem z rzutu karnego Pawła Zawistowskiego. Doświadczony pomocnik wykorzystał szansę w 85. minucie po zagraniu ręką Josipa Soljicia. Przegrane 1:2 spotkanie z liderem to piąte z rzędu bez zwycięstwa zespołu z Pomorza, przez co znajduje się poza strefą barażową. Do Wigier traci już dziewięć punktów mimo obiecującego początku sezonu.

Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 1:2 (0:1)
0:1 - Patryk Czułowski (k.) 11'
0:2 - Kacper Wełniak 76'
1:2 - Paweł Zawistowski (k.) 85'

Bytovia: Adrian Olszewski - Deleu, Filip Dymerski, Krzysztof Bąk (68' Kamil Sikora), Matheus Camargo, Adrian Bielawski (86' Patryk Wolski) - Kuba Lizakowski (46' Kacper Sezonienko), Paweł Zawistowski, Przemysław Lech, Jakub Bach (86' Jakub Ryś) - Piotr Giel

Wigry: Hieronim Zoch - Michał Ozga (59' Grzegorz Aftyka), Martin Dobrotka (79' Christian Suski), Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz (58' Łukasz Bogusławski), Paweł Gierach - Denis Gojko, Patryk Czułowski (58' Josip Soljić), Bartłomiej Babiarz, Kacper Wełniak - Kamil Adamek (75' Daniel Liszka)

Żółte kartki: Lizakowski, Bąk, Lech (Bytovia) oraz Ozga, Karankiewicz, Bogusławski (Wigry)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Czytaj także: Joan Roman zmienił imię. Na cześć bohatera kreskówki Czytaj także: Stomil Olsztyn wzmocnił obronę. Damian Byrtek dołączył do zespołu ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ekspert krytycznie o zamknięciu stadionów. "Takie gwałtowne restrykcje są przesadą"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wigry Suwałki będą liderem po rundzie jesiennej II ligi?