Bundesliga. Douglas Costa wszystkich rozbawił. Bayern Monachium ustawił nietypowy mur

Kibice oglądający mecz Arminia Bielefeld - Bayern Monachium byli zdziwieni, gdy mistrz Niemiec ustawiał nietypowy mur. Zrobiło się też zabawnie, gdy Douglas Costa nie wiedział, jak ma się zachować w tej sytuacji.

Robert Czykiel
Douglas Costa leży za murem złożonym z piłkarzy Bayernu Monachium w meczu z Arminią Bielefeld Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Douglas Costa leży za murem złożonym z piłkarzy Bayernu Monachium w meczu z Arminią Bielefeld
Bayern Monachium po raz kolejny bez żadnych problemów wygrał mecz ligowy. Tym razem Bawarczycy na wyjeździe ograli Arminię Bielefeld 4:1. Mistrz Niemiec już w 51. minucie prowadził czterema bramkami, więc w zespole pojawiło się więcej luzu.

Wszyscy jednak przecierali oczy ze zdumienia w 78. minucie, gdy Arminia wykonywała rzut wolny sprzed pola karnego. Piłkarze Bayernu zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie przy ustawianiu muru.

Douglas Costa miał za zadanie położyć się za murem. Wszystko po to, aby zablokować strzał po ziemi zawodnika Arminii. Problem jednak polegał na tym, że Brazylijczyk nie miał pojęcia, jak ma się ułożyć.

30-latek najpierw położył się przodem do piłki. Potem po podpowiedziach od kolegów zmienił bok, ale to nadal nie było tak, jak zaplanował Hansi Flick. Dopiero po pewnym czasie Costa zrozumiał, że ma leżeć plecami do piłki.

- To wyglądało zabawnie, ale ostatecznie Douglas wszystko zrobił dobrze - mówił w telewizji Sky rozbawiony Manuel Neuer.

- Lucas Hernandez musiał mu wytłumaczyć, jak ma się położyć. Zwykle do tego zadania przypisany jest Joshua Kimmich - zdradził trener Flick.

Transfery. Media: Bayern Monachium ma plan. Erling Haaland ma zastąpić Roberta Lewandowskiego >>

Bundesliga. Robert Lewandowski po dwóch golach: Nie myślę, ile strzeliłem, ale ile powinienen strzelić >>