The Championship. Polski bramkarz ośmieszył się w Anglii. Wielki błąd Bartosza Białkowskiego (wideo)

Bartosz Białkowski z pewnością już nigdy w życiu nie będzie próbował kiwać rywala we własnym polu karnym. Polski bramkarz zaliczył wielką wpadkę w barwach Millwall FC.

Robert Czykiel
błąd Bartosza Białkowskiego YouTube / Na zdjęciu: błąd Bartosza Białkowskiego
Bartosz Białkowski od wielu lat uchodzi za jednego z najlepszych bramkarzy w drugiej lidze angielskiej. Bardzo cenił go Adam Nawałka, który w 2018 roku zabrał go na mistrzostwa świata. Teraz o polskim bramkarzu jest głośno za sprawą wielkiego błędu.

33-latek wpadkę zaliczył w meczu Wycombe Wanderers - Millwall FC. Polak w dziewiątej minucie otrzymał podanie od kolegi. Zawodnik gospodarzy jednak od razu ruszył do niego z pressingiem.

Białkowski powinien podać lub wybić piłkę, ale postanowił, że okiwa przeciwnika. To jednak nie była jego mocna strona. Polak przy próbie dryblingu pogubił się, a Scott Kashket to wykorzystał i wbił piłkę do pustej bramki.

Nasz rodak jednak może podziękować kolegom, bo jego wpadka nie kosztowała utratę punktów. Millwall w drugiej połowie strzeliło dwie bramki i wygrało 2:1. Klub Polaka zajmuje siódme miejsce w tabeli The Championship.

Bundesliga. Douglas Costa wszystkich rozbawił. Bayern Monachium ustawił nietypowy mur >>