KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wraca wątek Magdaleny K., podejrzanej o kierowanie gangiem kiboli Cracovii. Zostanie wydana Polsce

Nowe informacje w sprawie Magdaleny K., która jest podejrzana o kierowanie gangiem kiboli Cracovii. Sąd Okręgowy w Bańskiej Bystrzycy zgodził się na wykonanie europejskiego nakazu aresztowania wobec 32-latki.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Magdalena K Materiały prasowe / Policja / Na zdjęciu: Magdalena K.
Decyzję sądu przekazał Polskiej Agencji Prasowej Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Przypomnijmy, że Europejski Nakaz Aresztowania wydany za Magdaleną K. to konsekwencja śledztwa Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

"Sąd zgodził się na wykonanie europejskiego nakazu aresztowania i odrzucił wniosek Magdaleny K. o udzielenie jej azylu politycznego. Kobieta była poszukiwana czerwoną notą Interpolu i ENA. Została zatrzymana 28 marca 2020 r. na terenie Słowacji. Od tego czasu trwa procedura wydania jej do Polski" - przekazała Prokuratura Krajowa, cyt. przez polsatsport.pl za PAP.

Magdalena K. wnioskowała o azyl polityczny. Prokuratura Krajowa zdradziła, że uzasadniała to w ten sposób, że w Polsce naruszane są zasady praworządności i nie może liczyć na sprawiedliwy proces. Dwukrotnie podejmowała też próbę uzyskania tzw. listu żelaznego, ale w tym przypadku też nic nie ugrała.

32-latka aktualnie znajduje się w słowackim areszcie. Niedługo jednak ma to się zmienić. Sąd Najwyższy Republiki Słowacji utrzymał bowiem decyzję o wydaniu Magdaleny K. Polsce.

Według śledczych, gang prowadzony przez Magdalenę K. przemycił z Holandii do Polski aż 5,5 tony marihuany (wartość 88 mln zł) i 120 kg kokainy (4,3 mln euro).

Czytaj także:
> UEFA myśli o rewolucji. Rozgrywki mogą zostać powiększone

> Skandal w poznańskiej policji. Koszulka Legii Warszawa służyła za wycieraczkę

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kapitalny gol w MLS. Takiej bramki nie powstydziłby się nawet Cristiano Ronaldo
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×