Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Koronawirus i PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok zmuszona do przeprowadzki?! Stadion Miejski opcją na... szpital

Przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wizytowali Stadion Miejski w Białymstoku. Obiekt może zostać przekształcony w... szpital polowy. To oznacza, że Jagiellonia może być zmuszona do czasowej przeprowadzki.
Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Stadion w Białymstoku PAP / Marcin Onufryjuk / Na zdjęciu: Stadion w Białymstoku

Sensacyjne wieści na Twitterze przekazał zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. Jagiellonia Białystok może być zmuszona do korzystania z obiektu Legii Warszawa przy organizacji meczów PKO Ekstraklasy, w których będzie gospodarzem! Związane jest to z planami Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, dotyczącymi utworzenia szpitala polowego w mieście z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2:

Prezydent Tadeusz Truskolaski poinformował, że podczas niedawnej narady wojewoda Bohdan Paszkowski nic nie wspominał o możliwości wykorzystania Stadionu Miejskiego w takim celu. Klub również nic nie wie na ten temat i póki co nie chce zabierać głosu. W UW potwierdzają jednak, że jest to jedna z rozważanych opcji.

Sam Paszkowski był gościem jednej z porannych audycji "Radia Białystok", gdzie mówił o konieczności utworzenia szpitala polowego w województwie podlaskim. Najlepiej w samym mieście. - To jest największe skupisko mieszkańców i z drugiej strony najwięcej mamy tutaj przedstawicieli świata medycznego. Mamy też największe możliwości rozwinięcia w tym zakresie działań personelu medycznego. Nie chcę jednak zdradzać konkretnej lokalizacji. W tej chwili opracowujemy plan i dopóki nie zostanie on zatwierdzony, to będziemy ograniczać się do ogólnych komunikatów - zaznaczył.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Mecze mogłyby odbywać się z kibicami? Prezes ligi odpowiada

Jeśli UW podejmie decyzję o utworzeniu szpitala polowego na Stadionie Miejskim w Białymstoku, to Jagiellonia będzie zmuszona poszukać obiektu zastępczego do rozgrywania meczów domowych w ramach PKO Ekstraklasy. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, oprócz stadionu w Warszawie taką opcją mogłyby być m.in. Arena Lublin czy Stadion Widzewa Łódź.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze problemy Jagi ze stadionem w tym roku. W trakcie pierwszego "lockdownu" kością niezgody między działaczami klubu a spółką były opłaty za wynajem i pojawił się pomysł na grę... w bazie treningowej. Ostatecznie jednak obie strony doszły do porozumienia jeszcze przed wznowieniem sezonu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy pomysł utworzenia szpitala polowego na Stadionie Miejskim w Białymstoku uważasz za dobry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14):
Zobacz więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×