PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin straciła obrońcę na kilka tygodni. Mariusz Malec kontuzjowany

Będzie zmiana w obronie Pogoni Szczecin. Przeciwko Legii Warszawa nie zagra Mariusz Malec, którego najpewniej zastąpi Benedikt Zech.

Mariusz Malec WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Mariusz Malec
Pogoń Szczecin broni na razie najlepiej w PKO Ekstraklasie. W pięciu swoich meczach straciła cztery gole. W poniedziałek powróciła do rywalizacji w lidze po miesiącu przerwy i zwyciężyła 1:0 z Lechią Gdańsk. Sukces okupiła kontuzją Mariusza Malca. 25-latek wylądował nieszczęśliwie po stoczeniu pojedynku w powietrzu.

Podstawowy w tym meczu obrońca opuścił boisko już w pierwszej połowie. Przeprowadzone po powrocie do Szczecina badania wykazały uszkodzenie torebki stawowej i więzadła piszczelowo-skokowego. Powrót do zdrowia Mariusza Malca ma potrwać od trzech do czterech tygodni.

Zmiennikiem Polaka w Gdańsku był Benedikt Zech i najpewniej również Austriak zagra w rozpoczynającym się w sobotę o godzinie 20 meczu z Legią Warszawa. Zech i Konstantinos Triantafyllopoulos to jedyni doświadczeni oraz zdrowi środkowi obrońcy w kadrze Kosty Runjaicia. Igor Łasicki rehabilituje się obecnie po zerwaniu więzadeł krzyżowych.

Benedikt Zech nie trenował przez kilka tygodni z powodu zakażenia koronawirusem. Austriak zaczął pracować z pełnym obciążeniem w miniony piątek. Zaledwie trzy dni zajęć nie przeszkodziły zaprezentować się dobrze na tle Lechii.

Czy Pogoń Szczecin zachowa czyste konto w meczu z Legią Warszawa?