II liga: GKS Katowice trafiony w doliczonym czasie. Górnik Polkowice strzela gole jak na zawołanie

GKS Katowice przegrał 0:1 ze Skrą Częstochowa w 10. kolejce II ligi. Na szczycie tabeli znalazł się Górnik Polkowice, który wygrał już pięć meczów z rzędu i urządza sobie kanonadę za kanonadą. W małych derbach doszło do zwrotów akcji.

mecz Hutnik Kraków - GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Hutnik Kraków - GKS Katowice
GKS Katowice niemrawo goni czołówkę. Podopieczni Rafała Góraka punktowali dotąd regularnie na wyjazdach, ale w sobotę wracają bez punktów z Częstochowy. Na pewno GieKSa nie jest w rundzie jesiennej mistrzem końcówek. Skra, tak jak wcześniej Znicz i Pogoń, trafiła katowiczan na finiszu. W doliczonym czasie Piotr Nocoń strzelił na 1:0 po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Górnik Polkowice nie ma w tym sezonie problemu ze skutecznością w ofensywie i to delikatnie powiedziane. Klub z województwa dolnośląskiego strzelił już 22 gole w dziewięciu występach. W meczu z Olimpią Elbląg objął prowadzenie już w 6. minucie dzięki Erykowi Sobkówowi. Bramkostrzelny zawodnik wykorzystał rzut karny i dał prowadzenie 1:0 podopiecznym Janusza Niedźwiedzia. Nie był to koniec, a początek szturmu Górnika. Mariusz Szuszkiewicz przymierzył tuż przed zejściem do szatni, a po przerwie Sobków ponownie trafił z rzutu karnego, tym razem na 3:0.

Kibice w Krakowie mogą w tym sezonie emocjonować się nie tylko dużymi derbami miasta w PKO Ekstraklasie, ale również konfrontacją Garbarni z Hutnikiem Kraków na najniższym szczeblu centralnym. Beniaminek prowadził 1:0, ale nie minęła nawet pierwsza połowa i zrobiło się 2:1 dla Garbarni. Podopieczni Łukasza Surmy nie podłamali się, a wręcz przeciwnie, sprawnie odwrócili wynik i zwyciężyli.

Nie lokalni, ale regionalni rywale zmierzyli się w Pruszkowie. Znicz podjął konkurenta z województwa mazowieckiego Pogoń Siedlce. Ta konfrontacja miała bardzo podobny przebieg do krakowskiej. Prowadził Znicz, wygrała 2:1 Pogoń. Też było w niej trafienie samobójcze. Gospodarzom utrzymanie zaliczki utrudniła czerwona kartka dla Gabora Grabowskiego. To drugi mecz z rzędu, w którym pruszkowianie stracili zawodnika w pierwszej połowie.

Na zakończenie dnia Stal Rzeszów pokonała 2:0 KKS 1925 Kalisz i w tabeli jest trzecia w kontakcie z najlepszymi klubami ligi. Ekipa z Podkarpacia wykorzystała błędy popełnione przez beniaminka po przerwie.

Mecz Błękitnych Stargard z Lechem II Poznań został odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole z Wielkopolski.

10. kolejka II ligi:

Skra Częstochowa - GKS Katowice 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Nocoń 90'

Olimpia Elbląg - Górnik Polkowice 0:3 (0:2)
0:1 - Eryk Sobków (k.) 6'
0:2 - Mariusz Szuszkiewicz 45'
0:3 - Eryk Sobków (k.) 61'

Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 2:1 (2:1)
0:1 - Abdallah Hafez 24'
1:1 - Jakub Kowalski 35'
2:1 - Tomasz Jaklik (sam.) 39'

Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 1:2 (1:0)
1:0 - Mariusz Gabrych 25'
1:1 - Maciej Wichtowski (sam.) 86'
1:2 - Piotr Pierzchała 90'

KKS 1925 Kalisz - Stal Rzeszów 0:2 (0:0) 0:1 - Dawid Olejarka 54' 0:2 - Wojciech Reiman (k.) 81'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?