La Liga: Granada zrównała się punktami z Realem Madryt. Real Sociedad liderem

W niedzielę w La Liga swój mecz z Getafe wygrała Granada. Dzięki trzem punktom drużyna ma tyle samo punktów co Real Madryt. Liderem jest Real Sociedad. Ze strefy spadkowej uciekło Deportivo Alaves.

Michał Piegza
piłkarze Realu Sociedad PAP/EPA / Luis Tejido / Na zdjęciu: piłkarze Realu Sociedad
Piłkarze Granady nie tracą dystansu do Realu Madryt. W niedzielę po ciężkim boju zespół pokonał na terenie rywala Getafe 1:0.

Jedyny gol padł w doliczonym czasie 1. połowy. Zdobył go uderzeniem z rzutu karnego Angel Montoro.

Liderem po 8. kolejce jest Real Sociedad, który 4:1 pokonał Hueskę.

Po trzy punkty sięgnął także zespół Deportivo Alaves, zwyciężając na wyjeździe Real Valladolid. Goście mieli ułatwione zadanie, od 20. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Chwilę później zmarnowali rzut karny. Po przerwie jednak zdobyli dwa gole i zwyciężyli. Trzy punkty dały im awans na bezpieczne 15. miejsce.

Real Valladolid - Deportivo Alaves 0:2 (0:0)
0:1 - Pina 55'
0:2 - Sainz 85'

Cadiz CF - Villarreal CF 0:0

Getafe CF - Granada CF 0:1 (0:1)
0:1 - Montoro 45+2'

Real Sociedad - SD Huesca 4:1 (1:0)
1:0 - Oyarzabal (k.) 35'