Liga Mistrzów. Lokomotiw - Bayern. Problemy Bawarczyków. Dwóch graczy kontuzjowanych

W przerwie meczu w Moskwie (1:2) trener Hansi Flick ściągnął z boiska Thomasa Muellera i Leona Goretzkę. Okazuje się, że obaj doznali kontuzji. Kierownictwo klubu wierzy, że ich urazy okażą się niegroźne.

Mateusz Kozanecki
Thomas Mueller (z prawej) w walce z Maciejem Rybusem Getty Images / Oleg Nikishin / Na zdjęciu: Thomas Mueller (z prawej) w walce z Maciejem Rybusem
Trener Hansi Flick podczas wyjazdowego meczu z Lokomotiwem Moskwa zdecydował się jedynie na trzy zmiany, choć do dyspozycji miał ich pięć. Co więcej, dwóch z nich dokonał już w przerwie spotkania.

Boisko opuścili Thomas Mueller i Leon Goretzka, których zastąpili odpowiednio Serge Gnabry oraz Javi Martinez. Okazuje się, że kadrowe roszady podyktowane były urazami piłkarzy.

Thomas Mueller miał w ostatnich dniach lekkie problemy z mięśniami. U Goretzki natomiast w trakcie meczu pojawiły się problemy z łydkami i ściągnięto go na ławkę, aby nie pogłębić urazu.

Bayern Monachium pokonał we wtorek Lokomotiw Moskwa 2:1, a bramki dla Bawarczyków zdobyli Leon Goretzka i Joshua Kimmich. Niemieckiemu klubowi wygrana nie przyszła z łatwością.

Trzeci z rzędu mecz bez bramki rozegrał w Lidze Mistrzów Robert Lewandowski. Co więcej, reprezentant Polski i gracz Bayernu Monachium otrzymał przeciętne noty za swój występ. Na boisku, po stronie Lokomotiwu, pojawili się natomiast Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Kolejny mecz Bayern rozegra już w sobotę, 31 października o godz. 15:30. Zespół Hansiego Flicka zmierzy się na wyjeździe z 1.FC Koeln. 3 listopada z kolei pojedzie do Salzburga na spotkanie w ramach Ligi Mistrzów z tamtejszym Red Bull.