Polacy za granicą: Po trafieniu Szukały i Lubienieckiego

W niedziele odbyły się mecze 1. rundy Pucharu Niemiec. W jednym z nich gola zdobył były reprezentant Polski. Natomiast w Norwegii w ramach kolejki ligowej swoimi umiejętnościami strzeleckimi popisał się były piłkarz Orlety Reszel.

W niedzielę odbyły się mecze 1. rundy Pucharu Niemiec. Zespół Torgelower SV Greif, który na co dzień występuje w Oberlidze NOFV-Nord, podjął u siebie przedstawiciela 2. Bundesligi - Alemannię Aachen.

W pojedynku tym zagrało aż pięciu Polaków. Czterech z nich zaliczyło cały mecz w szeregach gospodarzy. Chodzi o bramkarza Marcina Markiewicza (w przeszłości związany był on m.in. ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki), obrońcę Marcina Mistę (niegdyś w KP Police) i pomocników: Tomasza Grzegorczyka (na początku swojej kariery występował w Błękitnych Stargard Szczeciński) oraz Piotra Dutkiewicza (znany w Polsce z okresu gry we Flocie Świnoujście).

Natomiast w barwach gości w wyjściowym składzie pojawił się Łukasz Szukała. Już w 5. minucie spotkania były młodzieżowy reprezentant Polski pokonał uderzeniem głową Markiewicza. W tej sytuacji zawodnika pochodzącego z Gdańska nie upilnował Mista. Szukała przebywał na murawie do 45. minuty, kiedy to zastąpił go Manuel Junglas. Alemannia odniosła pewne zwycięstwo w stosunku 4:1.

Torgelower SV Greif - Alemannia Aachen 1:4 (1:2)

0:1 - Szukała 5'

1:1 - Pankau 35'

1:2 - Auer 44'

1:3 - Németh (k.) 55'

1:4 - Oussalé 73'

W Norwegii jest klub, w którego kadrze znajduje się aż czterech naszych rodaków. Chodzi o Sogndal Fotball, z którym związani są obrońca Łukasz Nadolski, pomocnik Daniel Marcin Lubieniecki oraz bramkarze - Piotr Leciejewski i Tomasz Grabowski. Trzech pierwszych z nich w niedzielę zagrało cały mecz ligowy. Natomiast Grabowski obejrzał pojedynek swojej drużyny z ławki rezerwowych.

W weekend odbyły się spotkania w ramach 17. kolejki "zaplecza" ekstraklasy (1. divisjon). Zespół Sogndal Fotball zmierzył się na wyjeździe z Altą IF. W 26. minucie spotkania na 16. metrze do piłki dopadł Lubieniecki, ale jego uderzenie nie było celne. W 53. minucie wpisał się on już na listę strzelców. Wówczas Lubieniecki wykorzystał podyktowany rzut karny i przyjezdni objęli prowadzenie w stosunku 1:0. W 61. minucie do protokołu meczowego wpisał się Nadolski, który ujrzał żółtą kartkę. Pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Drużyna Sogndal Fotball zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli "zaplecza" ekstraklasy. Lubieniecki w bieżącym sezonie ligowym zdobył dotychczas 5 goli, a ponadto zaliczył 2 asysty.

Alta Idrettsforening - Sogndal Fotball 2:2 (0:0)

0:1 - Lubieniecki (k.) 53'

0:2 - Solheim 54'

1:2 - Reginiussen 64'

2:2 - Andersen 90+4'