MLS. Polacy na fali. Dwie bramki Jarosława Niezgody, jedna Kacpra Przybyłki [WIDEO]

Jarosław Niezgoda i Kacper Przybyłko mają za sobą udane występy w Major Soccer League. Obydwaj wpisywali się na listę strzelców w ostatnich meczach swoich drużyn. Dokonywali tego w pierwszych 30 minutach.

Mateusz Domański
Jarosław Niezgoda Getty Images / Soobum Im / Na zdjęciu: Jarosław Niezgoda
Portland Timbers ma za sobą zwycięstwo w starciu z Los Angeles Galaxy 5:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Jarosław Niezgoda. Polak trafił do siatki rywali już w szóstej minucie, tym samym otwierając wynik meczu. W 19. minucie podwyższył natomiast prowadzenie swojego zespołu na 2:0.

W 30. minucie Portland Timbers prowadziło już 3:0, a to za sprawą gola autorstwa Diego Valeriego. Ten zawodnik zdobył bramkę z rzutu karnego.

Później dla gospodarzy trafiali jeszcze Eryk Williamson oraz Andy Polo, natomiast po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Christian Pavon.

W starciu Philadelphia Union - Chicago Fire wynik spotkania również otworzył Polak. W tym meczu pierwszą bramkę wywalczył Kacper Przybyłko, który pokonał golkipera rywali pewnym uderzeniem z jedenastego metra.

Philadelhia wygrała ten pojedynek 2:1. Oprócz Przybyłki, gola dla triumfatorów wywalczył również Cory Burke. Honorowe trafienie dla pokonanych zaliczył natomiast Robert Berić.