Wielki problem PSG. Są nowe informacje ws. kontuzji Neymara

Kluczowe mecze dla PSG w Ligue 1 i Lidze Mistrzów opuści Neymar. Brazylijczyk doznał urazu, a do gry najprawdopodobniej wróci dopiero po przerwie na spotkania międzynarodowe.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Neymar (w środku) PAP/EPA / Tolga Bozoglu / Na zdjęciu: Neymar (w środku)
W ostatnią środę Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Istanbul Basaksehir 2:0 w Lidze Mistrzów. Z obozu paryżan napłynęły jednak też złe informacje - jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Neymar, który nabawił się kontuzji pachwiny (więcej o meczu TUTAJ).

Okazuje się, że Brazylijczyka najprawdopodobniej zabraknie w meczach przed listopadową przerwą na spotkania międzynarodowe. - Jesteśmy smutni. Odniósł małą kontuzję. Wróci po przerwie. Nie sądzę, żeby mógł grać dla reprezentacji Brazylii. Mamy informacje, że wróci już po przerwie na spotkania międzynarodowe - wyjawił trener Thomas Tuchel.

Przed meczami kadry PSG rozegra trzy spotkania - w Ligue 1 z Nantes na wyjeździe i trzecim w tabeli Stade Rennes u siebie, a w Lidze Mistrzów z RB Lipsk w Niemczech. Przypomnijmy, że oba zespoły po dwóch kolejkach fazy grupowej mają po 3 punkty po tym, jak przegrały swoje mecze z Manchesterem United.

Niewykluczone, że Neymar nie pomoże też reprezentacji Brazylii, która w listopadzie w el. do mistrzostw świata zagra z Wenezuelą i Urugwajem.

Dla Neymara to kolejna przerwa w grze. W 1. kolejce Ligue 1 zabrakło go z powodu zakażenia koronawirusem, a później musiał pauzować w dwóch spotkaniach za czerwoną kartkę. W tym sezonie 28-latek rozegrał 6 meczów, w których zdobył 2 gole i miał 4 asysty.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)