The Championship: pewne zwycięstwo Norwich City, niemal cały mecz Przemysława Płachety

Zespół Norwich City wygrał swój piąty mecz w obecnym sezonie The Championship. W spotkaniu 9. kolejki drużyna, której zawodnikiem jest Przemysław Płacheta (został zmieniony w doliczonym czasie gry), ograła na wyjeździe Bristol City 3:1.

Tomasz Rosiński
Przemysław Płacheta Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Ekipa Norwich była faworytem starcia z będącym w ostatnim czasie w słabej formie Bistol i potwierdził to miano, zdobywając komplet punktów.

Od startu spotkania Kanarki mocno ruszyły do ataku i już w 6. minucie wyszły na prowadzenie. Wówczas znakomite, prostopadłe podanie zagrał Marco Stiepermann, a w sytuacji sam na sam Daniela Bentley'a pokonał Teemu Pukki.

Po chwili reprezentant Finlandii skompletował dublet, uderzając celnie z linii pola karnego. Asystę w tej akcji zaliczył Jacob Lungi Sorensen.

Na to trafienie odpowiedź ze strony gospodarzy nadeszła bardzo szybko, bo niespełna 60 sekund po drugim golu Fina. Bramkę dla Bristol City zdobył Jack Hunt, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Norwich City.

Tuż przed przerwą Kanarki zdołały podwyższyć swoje prowadzenie za sprawą Emiliano Buendii i jak się później okazało to była ostatnia bramka w tym meczu.

Przemysław Płacheta podczas tego spotkania nie zachwycił i według portalu SofaScore był najsłabszy w swoim zespole (nota 6,6).