Premier Liga: szczęśliwe zwycięstwo zespołu Szymańskiego, porażka ekipy Rybusa i Krychowiaka

Dinamo Moskwa, którego zawodnikiem jest Sebastian Szymański (rozegrał cały mecz), pokonało FK Tambow 2:1 i awansowało na 4. miejsce w tabeli Premier Ligi. Natomiast porażkę 1:2 z PFK Soczi poniósł Lokomotiw Moskwa Rybusa i Krychowiaka.

Tomasz Rosiński
Sebastian Szymański Getty Images / Sergei Savostyanov / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Dinamo wyszło bardzo zmotywowane na starcie z FK Tambow, a już w 6. minucie żółtą kartkę za faul obejrzał Szymański. Po chwili przyjezdni za sprawą Daniła Lesowoja wyszli na prowadzenie, zaś asystę w tej akcji zaliczył Danił Fomin.

Dużo emocji na boisku było po zmianie stron. W krótkim odstępie czasu czerwone kartki otrzymali zawodnicy gospodarzy - Anton Kilin oraz Guram Tetraszwili i wydawało się, że zespół z Moskwy już bez problemów wygra tę potyczkę.

Jednakże FK dość niespodziewanie w 64. minucie doprowadził do remisu. Wówczas pewnie rzut karny wykorzystał German Onugkha.

Grający z przewagą dwóch piłkarzy goście mieli przewagę, ale odzyskali prowadzenie dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy do siatki z 11. metra trafił Nikołaj Komliczenko.

Miejscowa ekipa mogła jeszcze wyrównać, lecz drugą "jedenastkę" wykonywaną przez Onugkhę obronił Anton Szunin i uchronił swoją drużynę przed kompromitacją.

Natomiast wicemistrz Rosji, Lokomotiw, przegrał z PFK Soczi 1:2, a całe spotkanie w barwach gości rozegrał Maciej Rybus. Grzegorz Krychowiak nie wystąpił podczas tej konfrontacji z uwagi na zawieszenie przez czerwoną kartkę.

Premier Liga, 13. kolejka:

FK Tambow - Dinamo Moskwa 1:2 (0:1)
0:1 - Danił Lesowoj 8'
1:1 - German Onugkha 64' (k.)
1:2 - Nikołaj Komliczenko 90+3' (k.)

Czerwone kartki: Anton Kilin (FK Tambow) w 54. minucie /za drugą żółtą kartkę/ i Guram Tetraszwili (FK Tambow) w 60. minucie.

W 90+9 min. German Onugkha (FK Tambow) nie wykorzystał rzutu karnego.