Premier League. Tottenham - Brighton: Gareth Bale dał wygraną Kogutom

W czwartym niedzielnym meczu Premier League górą Tottenham. Koguty 2:1 pokonały na własnym stadionie Brighton. Zwycięski gol padł w 73. minucie. Zdobył go chwilę po wejściu na boisko Gareth Bale.

Michał Piegza
Gareth Bale PAP/EPA / Julian Finney / Na zdjęciu: Gareth Bale
Po porażce w Lidze Europy, w Premier League Tottenham sięgnął po trzy punkty. Koguty po trzech spotkaniach bez wygranej u siebie w końcu triumfowały.

Pierwszą szansę na gola gospodarze stworzyli sobie w 6. minucie. Mocny strzał Sergio Reguilona na rzut rożny odbił bramkarz.

W 13. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Tottenhamu. Adam Lallana w okolicach linii pola karnego przewrócił Harrego Kane'a. Arbiter skonsultował się jeszcze z wozem VAR i wskazał na "wapno". "Jedenastkę" pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Piłkarzom Brighton udało się wyrównać dziewięć minut po przerwie. W 56. minucie sędzia uznał, że nie było faulu na zawodniku Kogutów. Goście przejęli piłkę przed polem karnym, szybko rozegrali swoją akcję. W jej końcowej fazie futbolówka trafiła pod nogi Tariqa Lamptey'a, a ten mierzonym strzałem przy słupku pokonał Hugo Llorisa.

Po stracie bramki Tottenham atakował. Szansę na gole zmarnowali m.in. Erik Lamela i Kane. Zwycięską bramkę podopieczni Jose Mourinho zdobyli w 73. minucie. Wprowadzony trzy minuty wcześniej na boisko Gareth Bale głową do bramki skierował dośrodkowanie Reguilona. Było to pierwsze trafienie Walijczyka dla Tottenhamu od 2013 roku.

Gospodarzom bez większych problemów udało się dowieźć prowadzenie do końca gry. Dzięki trzem punktom Koguty w Premier League awansowały na pozycję wicelidera.

Tottenham Hotspur - Brighton and Hove Albion 2:1 (1:0)
1:0 - Harry Kane (k.) 13'
1:1 - Tariq Lamptey 56'
2:1 - Gareth Bale 73'

Tottenham: Lloris - Doherty, Alderweireld, Dier, Reguilon - Sissoko, Hoejbjerg - Lamela (70' Bale), Ndombele (64' Lo Celso), Heung-Min (85' Davies) - Kane.

Brighton: Sanchez - Webster, Veltman, Burn - Lamptey (79' Mac Allister), White, Bissouma, March (66' Bernardo) - Gross, Lallana - Trossard (74' Welbeck).

Żółte kartki: Ndombele, Reguilon (Tottenham) oraz Burn (Brighton).

Sędzia: Graham Scott.