Premier League. Everton - Manchester United: pewna i cenna wygrana Czerwonych Diabłów po ciekawym meczu

Manchester United odniósł swoje dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie 2020/2021 Premier League, pokonując na wyjeździe Everton 3:1. Dwie bramki dla triumfatorów zdobył Bruno Fernandes, który także zaliczył asystę przy trafieniu Edinsona Cavaniego.
Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United

Zespoły Evertonu oraz Manchesteru przystępowały do rywalizacji po porażkach w swoich dwóch ostatnich spotkaniach i liczyły, że w sobotę uda im się zrehabilitować za ostatnie niepowodzenia.

Od początku konfrontacja była toczona w dobrym, szybkim tempie, a jako pierwsi odważniej zaatakowali piłkarze Czerwonych Diabłów. Zaraz po pierwszym kwadransie potyczki dogodną okazję do zdobycia bramki zmarnował Anthony Martial, który minimalnie przestrzelił obok słupka.

Po chwili skutecznie odpowiedzieli gospodarze. W 19. minucie daleko piłkę spod własnej bramki wybił Jordan Pickford, a Dominic Calvert-Lewin zgrał futbolówkę głową do Bernarda, który dokładnym, płaskim uderzeniem pokonał Davida de Geę.

Taki obrót spraw tylko podrażnił podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, którzy niespełna 360 sekund po stracie gola doprowadzili do remisu. Precyzyjnie z lewego skrzydła dośrodkował Luke Shaw, zaś celnie główkował Bruno Fernandes.

United złapali wiatr w żagle i w 32. minucie zadali drugi cios. Wówczas Marcus Rashford zagrał piłkę do Fernandesa, a ten wrzucił futbolówkę w pole karne i... od słupka trafił do siatki. Dzięki temu Portugalczyk skompletował dublet, natomiast przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Przez dłuższy czas w drugiej odsłonie zawodów goście skupiali się przede wszystkim na zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki i nie pozwalali na zbyt wiele zawodnikom prowadzonym przez trenera Carlo Ancelottiego.

Czas uciekał, a The Toffees nie potrafili rozegrać szybkiej, składnej akcji, wobec czego David de Gea był praktycznie bezrobotny. Natomiast Man Utd postawił kropkę nad "i" w piątej minucie doliczonego czasu gry, kiedy kontrę po zagraniu od Bruno Fernandesa wykończył rezerwowy Edinson Cavani, ustalając wynik tego meczu.

Premier League, 8. kolejka:

Everton - Manchester United 1:3 (1:2)
1:0 - Bernard 19'
1:1 - Bruno Fernandes 25'
1:2 - Bruno Fernandes 32'
1:3 - Edinson Cavani 90+5'

Everton: Jordan Pickford - Seamus Coleman, Mason Holgate, Michael Keane, Lucas Digne - Abdoulaye Doucoure, Allan, Gylfi Sigurdsson (67' Alex Iwobi) - James Rodriguez (80' Cenk Tosun), Dominic Calvert-Lewin, Bernard.

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw (67' Axel Tuanzebe) - Scott McTominay, Fred - Juan Mata (81' Juan Mata), Bruno Fernandes, Marcus Rashford - Anthony Martial (82' Edinson Cavani).

Żółte kartki: Abdoulaye Doucoure, Cenk Tosun, Allan, Mason Holgate (Everton) oraz Fred, Bruno Fernandes (Manchester United).

20 Sheffield United 36 6 2 28 19:62 20

-> Premier League. Marcus Rashford chwali gwiazdę największych rywali. "Jest dla mnie inspiracją"
-> Klub Polaka liderem Premier League! Jan Bednarek zebrał świetne oceny za mecz

Czy Manchester United wywalczy w tym sezonie Premier League awans do Ligi Mistrzów?