Towarzysko: Włochy rozbiły Estonię, a Portugalia Andorę

11 listopada był terminem UEFA do rozegrania spotkań towarzyskich. Korzystały z tego także czołowe reprezentacje Starego Kontynentu. Wysokie wygrane odniosły reprezentacje Włoch i Portugalii.

Krzysztof Sędzicki
piłkarze reprezentacji Włoch PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch
Italia podejmowała we Florencji Estonię. Już do przerwy drużyna z Półwyspu Apenińskiego prowadzili 2:0 po bramkach Vincenzo Grifo i Federico Bernardeschiego. Po zmianie stron rywale Polaków w grupie Ligi Narodów mieli jeszcze dwa rzuty karne. Oba wykorzystali. W 75. minucie trafił ponownie Grifo, a jedenaście minut później Riccardo Orsolini.

Wysoko wygrali też swoje spotkanie Portugalczycy, którzy w środę wieczorem podejmowali reprezentację Andory. Mistrzowie Europy z 2016 roku zdobyli siedem bramek. Dwie strzelił Paulinho, a po jednej Pedro Neto, Renato Sanches, Cristiano Ronaldo i Joao Felix.

W jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań na Red Bull Arenie w Lipsku Niemcy wygrali 1:0 z Czechami. Jedyną bramkę w 13. minucie zdobył Luca Waldschmidt. Z kolei Belgowie pokonali u siebie Szwajcarów, choć musieli odrabiać straty po bramce Mehmediego. W drugiej połowie dwa gole Michy'ego Batshuayia.