Bundesliga. Robert Lewandowski wróci do zdrowia? Polak typowany do gry w Bayernie Monachium

Piłkarze wracają do klubów po zgrupowaniach reprezentacyjnych. Z lekkim urazem w Monachium może pojawić się Robert Lewandowski, który mimo to, jest typowy do występu od pierwszej minuty w meczu Bundesligi.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski walczy o piłkę w trakcie meczu Polska - Holandia w Lidze Narodów UEFA PAP / Andrzej Grygiel / Robert Lewandowski walczy o piłkę w trakcie meczu Polska - Holandia w Lidze Narodów UEFA
Po niedzielnym meczu z Włochami Robert Lewandowski narzekał na uraz mięśnia w udzie. Kontuzja nie była poważna i po rozmowach z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem kapitan reprezentacji rozegrał jedynie pierwszą połowę w kolejnym spotkaniu z Holendrami.

- Przy mięśniach wszystko jest bardzo ryzykowne. Jeden dzień może zrobić dużą różnicę. Czułem, że wytrzymam 45 minut i nie było sensu dalej ryzykować - przyznał "Lewy" w rozmowie z TVP Sport (więcej TUTAJ).

Teraz Lewandowski ma 3 dni do powrotu do pełni sprawności na mecz Bayernu Monachium. W 8. kolejce Bundesligi mistrzowie Niemiec przyjmą Werder Brema. Początek spotkania o godz. 15:30.

Według magazynu "Kicker" Lewandowski pojawi się w podstawowej jedenastce Hansiego Flicka. Ostateczna decyzja zostanie jednak podjęta po dokładnych badaniach w Monachium.

Wydaje się, że większe problemy po meczach reprezentacyjnych ma Corentin Tolisso, który wrócił poobijany i do treningów wrócił dopiero w środę. W jego miejsce w "jedenastce" może pojawić się Javi Martinez. Z powodu kontuzji na pewno nie zagrają Joshua Kimmich i Alphonso Davies.

Prawdopodobna jedenastka Bayernu Monachium na mecz z Werderem Brema w Bundeslidze wg Kickera:
Neuer - Pavard, Jerome Boateng, Alaba, Lucas Hernandez - Javi Martinez, Goretzka - Gnabry, T. Mueller, Coman - Lewandowski.