Serie B. Tomasz Kupisz strzelił zwycięskiego gola. Nie ma skuteczniejszego piłkarza w zespole

Tomasz Kupisz rozstrzygnął swoim uderzeniem na 2:1 pojedynek US Salernitany z US Cremonese. Na boisku pojawił się również Patryk Dziczek, a drużyna Polaków znalazła się na pierwszym miejscu w tabeli Serie B.

Tomasz Kupisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Tomasz Kupisz
Nie było w weekend gola albo asysty Polaka na poziomie Serie A, ale na zapleczu elity mocnych akcentów nie brakowało. W sobotę Bartosz Salamon oraz Sebastian Musiolik przymierzyli do bramki, a Mariusz Stępiński pomógł Lecce w odniesieniu zwycięstwa asystą. W poniedziałek dał o sobie znać Tomasz Kupisz.

Polak znalazł się w podstawowym składzie US Salernitany i swoim strzałem na 2:1 w 70. minucie rozstrzygnął pojedynek z US Cremonese. Ekipa z Kampanii dała się zaskoczyć golem zanim minęło 60 sekund meczu, ale później odwróciła wynik. Kupisz został zmieniony w 87. minucie, a do końca na boisku był wprowadzony z ławki rezerwowych w przerwie Patryk Dziczek.

W zespole z Salerno nie ma skuteczniejszego piłkarza niż Tomasz Kupisz, który strzelił trzeciego gola w sezonie. Poza nim po trzy trafienia dla Granaty mają na koncie Gennaro Tutino i Milan Djurić. Tyle samo bramek dla Lecce zdobył od początku rozgrywek Mariusz Stępiński i właśnie on, a także Kupisz są aktualnie najbardziej bramkostrzelnymi Polakami we Włoszech.

Salernitana z 17 punktami została liderem Serie B. Bilans zespołu Kupisza i Dziczka to pięć zwycięstw, dwa remisy oraz jedna porażka. Czołowa czwórka w tabeli to kluby z minimum jednym Polakiem w kadrze. Za Granatą są bowiem Empoli FC, US Lecce oraz SPAL.

Czy Tomasz Kupisz strzeli ponad pięć goli w tym sezonie Serie B?