Liga Mistrzów: 10 goli w dwumeczu. Borussia M'gladbach zniszczyła Szachtara Donieck

Borussia M'gladbach pozostaje liderem w grupie Ligi Mistrzów, a Szachtara Donieck zmiotła z boiska. Po wyjazdowym zwycięstwie 6:0 wygrała w rewanżu u siebie 4:0. Wszystkie gole zdobyła dzięki stałym fragmentom gry.

piłkarze Borussii M'gladbach cieszą się z bramki PAP/EPA / Sascha Steinbach / Na zdjęciu: piłkarze Borussii M'gladbach cieszą się z bramki
Drużyna z Bundesligi nie miała litości dla Szachtara Donieck. W rewanżu wykorzystała sprawdzony trzy tygodnie temu patent i rzuciła się do ataku. Raz po raz robiło się gorąco w pobliżu bramki Andrija Piatowa, a mistrz Ukrainy w niczym nie przypominał zespołu, który tej jesieni zdobył cztery punkty kosztem Realu Madryt oraz Interu Mediolan.

Borussia M'gladbach wykorzystała stałe fragmenty gry do punktowania przeciwnika. W 17. minucie Lars Stindl pokonał Andrija Piatowa z rzutu karnego podyktowanego za faul na Marcusie Thuramie. W 34. minucie Nico Elvedi strącił do siatki piłkę po dośrodkowaniu Stindla z rzutu rożnego, a jakby tego było mało, w czasie doliczonym do pierwszej połowy Breel Embolo wepchnął piłkę do bramki przewrotką w zamieszaniu po wrzutce z rzutu wolnego. Z przyjezdnych już nie było czego zbierać.

Podopieczni Marco Rose mieli komplet punktów w kieszeniach i mogli kontrolować wydarzenia na boisku. O tym, że robili to z powodzeniem, świadczy zero strzałów celnych Szachtara do 70. minuty. Jak się okazało, Borussia była równie skuteczna w atakowaniu oraz w bronieniu i po raz drugi zachowała czyste konto w konfrontacji z półfinalistą poprzedniej edycji Ligi Europy. Na deser dołożyła gola na 4:0 w 77. minucie i jeszcze raz wykorzystała stały fragment gry. Oscar Wendt przymierzył z rzutu wolnego.

Borussia pozostaje liderem w grupie Ligi Mistrzów przed Szachtarem, Realem Madryt oraz Interem Mediolan. Dużo wskazuje na to, że nie odda miejsca premiowanego awansem i tym samym przyczyni się do wyeliminowania podopiecznych Zinedine'a Zidane'a, Antonio Conte albo obu jednocześnie.

Borussia M'gladbach - Szachtar Donieck 4:0 (3:0)
1:0 - Lars Stindl (k.) 17'
2:0 - Nico Elvedi 34'
3:0 - Breel Embolo 45'
4:0 - Oscar Wendt 77'

Borussia: Yann Sommer - Stefan Lainer, Matthia Ginter, Nico Elvedi, Oscar Wendt - Florian Neuhaus (69' Denis Zakaria), Christoph Kramer, Valentino Lazaro (69' Patrick Herrmann) - Marcus Thuram (84' Ibrahima Traore), Lars Stindl (81' Laszlo Benes), Breel Embolo (69' Alassane Plea)

Szachtar: Andrij Piatow - Dodo, Serhij Krywcow, Walerij Bondar, Mykoła Matwijenko - Marlos (71' Marcos Antonio), Taras Stepanenko, Alan Patrick (81' Maycon) - Tete, Junior Moraes, Manor Salomon (59' Fernando)

Żółte kartki: Lazaro, Lainer (Borussia) oraz Stepanenko (Szachtar)