Liga Mistrzów. Manchester United - Istanbul Basaksehir: udany rewanż Czerwonych Diabłów

Manchester United z trzecim zwycięstwem w Lidze Mistrzów 2020/2021. W spotkaniu 4. kolejki grupy H Czerwone Diabły pokonały u siebie turecki Istanbul Basaksehir 4:1, rewanżując się za porażkę sprzed trzech tygodni.

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Man Utd 4 listopada bieżącego roku dość niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Basaksehir (1:2) i we wtorkowy wieczór chciał się zrehabilitować za tę wpadkę, co mu się udało zrealizować.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera od początku rywalizacji mocno ruszyli do ataku i już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas potężnie z około 16 metrów pod poprzeczkę uderzył Bruno Fernandes, a Mert Gunok nie miał większych szans na skuteczną obronę.

Gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa, a Fernandes zdołał skompletować dublet. Fatalnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła interweniował Gunok, który przepuścił piłkę między rękami, zaś Portugalczyk tylko dopełnił formalności.

Jeszcze przed przerwą w polu karnym gości został sfaulowany Marcus Rashford i to sam poszkodowany pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Po przerwie było widać minimalizm w szeregach Manchesteru, który mając wysokie prowadzenie starał się oszczędzać siły przed kolejnymi konfrontacjami. To się zemściło na miejscowym zespole w 75. minucie, kiedy to z rzutu wolnego przymierzył Deniz Turuc.

Czerwone Diabły zerwały się jeszcze w doliczonym czasie gry, a wynik meczu na 4:1 dla Manchesteru United po szybkiej kontrze ustalił Daniel James. Natomiast asystę przy tym golu zaliczył Mason Greenwood.

Liga Mistrzów, 4. kolejka gr. H:

Manchester United - Istanbul Basaksehir 4:1 (3:0) 1:0 - Bruno Fernandes 7' 2:0 - Bruno Fernandes 19' 3:0 - Marcus Rashford 35' (k.) 3:1 - Deniz Turuc 75' 4:1 - Daniel James 90+2'