Liga Mistrzów. Bayern Monachium - Red Bull Salzburg. Bawarczycy śrubują własny rekord. Niesamowita seria

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Lukas Barth-Tuttas / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium. Drugi z lewej Robert Lewandowski

Środowy mecz Ligi Mistrzów, w którym Bayern Monachium zwyciężył 3:1 z Red Bullem Salzburg, był piętnastą wygraną z rzędu niemieckiego zespołu w ramach tych rozgrywek.

Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który w 42. minucie zdobył pierwszą bramkę. Chwilę po przerwie było już 2:0, gola samobójczego strzelił Maximilian Woeber, natomiast trzeci raz dla gospodarzy trafił Leroy Sane. Wynik na 3:1 w 73. minucie ustalił Mergim Berisha.

Bayern Monachium od wielu tygodni prezentuje niezmiennie doskonałą dyspozycję.

Rekord wygranych meczów z rzędu w ramach Ligi Mistrzów przedtem należał do Realu Madryt. "Królewscy" mogli pochwalić się serią dziesięciu zwycięskich spotkań.

Podopieczni Hansiego Flicka przebili osiągnięcie zespołu z Santiago Bernabeu już przy okazji wygranego finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (1:0). W tym momencie śrubują już tylko własne dokonania. Po raz ostatni musieli uznać wyższość rywala w sezonie 2018/19, wówczas w fazie 1/8 finału lepszy okazał się Liverpool. Bayern aktualnie jest najlepszą drużyną na kontynencie i nie widać na horyzoncie przeciwnika, który mógłby przerwać tę niesamowitą serię.

Mistrz Niemiec przewodzi w tabeli grupy A i jest już pewny awansu do 1/8 finału. Wiele wskazuje na to, że Bawarczycy pewnie zmierzają do obronienia tytułu.

15. Red Bull Salzburg 3:1

W fazie grupowej zawodnicy pod wodzą trenera Flicka mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania - za tydzień udadzą się na wyjazdowe z Atletico Madryt, natomiast za dwa tygodnie podejmą na własnym obiekcie Lokomotiw Moskwa.

Czytaj także: Szefów Bayernu Monachium rozpiera duma z powodu Roberta Lewandowskiego. "To uznanie dla wybitnych osiągnięć" Robert Lewandowski nominowany do nagrody Globe Soccer Awards! "To coś wyjątkowego"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty