II liga: Skra Częstochowa zmiotła przeciwnika z boiska. Kamil Wojtyra ucieka w rankingu strzelców

Skra Częstochowa odniosła zdecydowane zwycięstwo 5:0 na terenie Znicza Pruszków. Kamil Wojtyra przyczynił się do tego dwoma golami. Od początku sezonu zdobył ich 14 i jest coraz wyraźniejszym liderem klasyfikacji strzelców.
piłkarze Skry Częstochowa Materiały prasowe / Widzew.com / Na zdjęciu: piłkarze Skry Częstochowa

Do Kamila Wojtyry należała pierwsza połowa, w której dwoma strzałami do bramki Jana Jurczaka wypracował przewagę Skrze Częstochowa. W klasyfikacji snajperów ligi wyprzedza czterema golami Marcina Urynowicza z GKS-u Katowice, a na trzecim miejscu znajdują się Piotr Giel z Bytovii oraz Eryk Sobków z Górnika Polkowice.

Kamil Wojtyra nie był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Po przerwie dubletem wykazał się również Piotr Nocoń, a wynik na 5:0 ustalił w doliczonym czasie Damian Warnecki. Przyjezdni mieli świetnie nastawione celowniki, ponieważ 11 z ich 14 strzałów było celnych. Znicz Pruszków miał problem z zaproponowaniem czegoś równie interesującego w ofensywie i zszedł rozbity z własnego boiska.

Skra wygrała po raz czwarty w sezonie na wyjeździe, a w przeszłości miała problem z punktowaniem w delegacjach. Na razie jest czwarta w tabeli i czeka na wyniki sobotnich oraz niedzielnych spotkań. Znicz z kiepskim bilansem dwa zwycięstwa, dwa remisy, trzy porażki na własnym stadionie pozostaje w dolnej połowie tabeli.

Znicz Pruszków - Skra Częstochowa 0:5 (0:2)
0:1 - Kamil Wojtyra (k.) 9'
0:2 - Kamil Wojtyra 33'
0:3 - Piotr Nocoń 46'
0:4 - Piotr Nocoń 66'
0:5 - Damian Warnecki 90'

Znicz: Jan Jurczak - Marcin Rackiewicz, Maciej Wichtowski, Martin Baran, Jakub Górski - Krystian Tabara (70' Jakub Zagórski), Maciej Machalski (79' Bartłomiej Faliszewski), Lukas Hrnciar (62' Krystian Pomorski), Paweł Tarnowski (79' Patryk Kubicki) - Mariusz Gabrych, Dariusz Zjawiński (62' Mikołaj Szymański)

Skra: Mikołaj Biegański - Radosław Gołębiowski, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło - Karol Noiszewski (79' Sebastian Rogala), Adam Olejnik (70' Jakub Sinior) - Krzysztof Napora (84' Mateusz Bieniek), Piotr Nocoń, Maciej Kazimierowicz (70' Daniel Pietraszkiewicz) - Kamil Wojtyra (79' Damian Warnecki)

Żółte kartki: Tarnowski, Gabrych (Znicz) oraz Holik, Rogala (Skra)

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)