II liga: Skra Częstochowa zmiotła przeciwnika z boiska. Kamil Wojtyra ucieka w rankingu strzelców

Skra Częstochowa odniosła zdecydowane zwycięstwo 5:0 na terenie Znicza Pruszków. Kamil Wojtyra przyczynił się do tego dwoma golami. Od początku sezonu zdobył ich 14 i jest coraz wyraźniejszym liderem klasyfikacji strzelców.

piłkarze Skry Częstochowa Materiały prasowe / Widzew.com / Na zdjęciu: piłkarze Skry Częstochowa
Do Kamila Wojtyry należała pierwsza połowa, w której dwoma strzałami do bramki Jana Jurczaka wypracował przewagę Skrze Częstochowa. W klasyfikacji snajperów ligi wyprzedza czterema golami Marcina Urynowicza z GKS-u Katowice, a na trzecim miejscu znajdują się Piotr Giel z Bytovii oraz Eryk Sobków z Górnika Polkowice.

Kamil Wojtyra nie był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Po przerwie dubletem wykazał się również Piotr Nocoń, a wynik na 5:0 ustalił w doliczonym czasie Damian Warnecki. Przyjezdni mieli świetnie nastawione celowniki, ponieważ 11 z ich 14 strzałów było celnych. Znicz Pruszków miał problem z zaproponowaniem czegoś równie interesującego w ofensywie i zszedł rozbity z własnego boiska.

Skra wygrała po raz czwarty w sezonie na wyjeździe, a w przeszłości miała problem z punktowaniem w delegacjach. Na razie jest czwarta w tabeli i czeka na wyniki sobotnich oraz niedzielnych spotkań. Znicz z kiepskim bilansem dwa zwycięstwa, dwa remisy, trzy porażki na własnym stadionie pozostaje w dolnej połowie tabeli.

Znicz Pruszków - Skra Częstochowa 0:5 (0:2)
0:1 - Kamil Wojtyra (k.) 9'
0:2 - Kamil Wojtyra 33'
0:3 - Piotr Nocoń 46'
0:4 - Piotr Nocoń 66'
0:5 - Damian Warnecki 90'

Znicz: Jan Jurczak - Marcin Rackiewicz, Maciej Wichtowski, Martin Baran, Jakub Górski - Krystian Tabara (70' Jakub Zagórski), Maciej Machalski (79' Bartłomiej Faliszewski), Lukas Hrnciar (62' Krystian Pomorski), Paweł Tarnowski (79' Patryk Kubicki) - Mariusz Gabrych, Dariusz Zjawiński (62' Mikołaj Szymański)

Skra: Mikołaj Biegański - Radosław Gołębiowski, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło - Karol Noiszewski (79' Sebastian Rogala), Adam Olejnik (70' Jakub Sinior) - Krzysztof Napora (84' Mateusz Bieniek), Piotr Nocoń, Maciej Kazimierowicz (70' Daniel Pietraszkiewicz) - Kamil Wojtyra (79' Damian Warnecki)

Żółte kartki: Tarnowski, Gabrych (Znicz) oraz Holik, Rogala (Skra)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kamil Wojtyra zostanie w tym sezonie królem strzelców II ligi?