Bundesliga. Kanonada w Wolfsburgu, debiutancki gol Bartosza Białka

Działo się w Wolfsburgu. Miejscowe VfL poszło na wymianę ciosów z Werderem Brema. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 na korzyść Wilków, a jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Bartosz Białek. To jego pierwsze trafienie w Bundeslidze.

Łukasz Witczyk
Bartosz Białek Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Bartosz Białek
Mecz w Wolfsburgu dostarczył wielu emocji. Już w 13. minucie Werder, który przed tygodniem zremisował z Bayernem Monachium, objął prowadzenie. Fatalny błąd defensywy rywali wykorzystał Yuya Osako, który następnie wyłożył piłkę Leonardo Bittencourtowi, a ten dostawił nogę i wpakował ją do bramki.

Wilki szybko wyrównały. Strzałem zza pola karnego bramkarza rywali zaskoczył Ridle Baku, a po chwili John Anthony Brooks wykorzystał dogranie Josipa Brekalo i strzałem głową pokonał golkipera Werderu. Wcześniej Brekalo zabawił się z obroną rywali. Radość gospodarzy trwała 11 minut. Do wyrównania doprowadził Kevin Moehwald, który po rzucie rożnym kompletnie zaskoczył bramkarza i przelobował go strzałem głową.

Nie minęła minuta i było 3:2 dla Wolfsburga. W zamieszaniu w polu karnym rywali najlepiej zachował się Wout Weghorst i nie dał szans golkiperowi. Do przerwy było 3:2 dla gospodarzy, ale po zmianie stron Werder znów doprowadził do remisu. Pomógł w tym Brooks. Gracz Wolfsburga wpakował piłkę do własnej bramki.

W 76. minucie decydujący cios zadał Weghorst, który wykorzystał świetne dogranie ze skrzydła Roussillona i uderzeniem głową dał swojej drużynie zwycięstwo. Werder mecz kończył w dziesiątkę po tym, jak w 80. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Moehwald. Chwilę później na boisku pojawił się Bartosz Białek i w piątej minucie doliczonego czasu gry dostał podanie od Joao Victora, a następnie pewnym strzałem pokonał bramkarza. To debiutanckie trafienie polskiego napastnika w Bundeslidze.

VfL Wolfsburg - Werder Brema 5:3 (3:2)
0:1 - Leonardo Bittencourt 13'
1:1 - Ridle Baku 22'
2:1 - John Anthony Brooks 25'
2:2 - Kevin Moehwald 36'
3:2 - Wout Weghorst 37'
3:3 - John Anthony Brooks (sam.) 47'
4:3 - Wout Weghorst 76'