Premier League. Brighton and Hove Albion - Liverpool FC: mistrz Anglii zaprzepaścił szansę na zwycięstwo

Liverpool FC stracił zwycięstwo w doliczonym czasie gry. W meczu 10. kolejki Premier League 2020/2021 mistrz Anglii dość niespodziewanie zremisował na wyjeździe z Brighton and Hove Albion 1:1.
Tomasz Rosiński
Mohamed Salah (w środku) walczy o piłkę PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Mohamed Salah (w środku) walczy o piłkę

Liverpool co oczywiste przystępował do sobotniej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta i chciał się zrehabilitować za środową porażkę z Atalantą Bergamo (0:2) w Lidze Mistrzów, co mu się nie udało.

Na początku spotkania lepiej radzili sobie gospodarze, którzy w 20. minucie wywalczyli rzut karny (Aarona Connolly'ego sfaulował Neco Williams). Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Neal Maupay i nie trafił nawet w światło bramki.

Z czasem The Reds zaczęli przejmować inicjatywę, a w 34. minucie piłkę do siatki posłał Mohamed Salah, lecz sędzia odgwizdał spalonego i gola nie uznał.

Po zmianie stron podopieczni Juergena Kloppa dopięli swego i za sprawą Diogo Joty wyszli na prowadzenie. Portugalczyk popisał się płaskim uderzeniem z około 15 metrów, zaś asystę w tej akcji zaliczył Salah.

Kiedy wydawało się, że goście dowiozą skromne zwycięstwo do końca, sędzia już w doliczonym czasie gry odgwizdał drugą "jedenastkę" dla miejscowej ekipy, którą tym razem wykorzystał Pascal Gross. Po chwili arbiter zakończył konfrontację i niespodzianka stała się faktem.