Premier League. Manchester City - Burnley FC: efektowny spacerek The Citizens

Manchester City z czwartym zwycięstwem w Premier League 2020/2021. W spotkaniu 10. kolejki mistrzostw Anglii The Citizens bez problemów ograli Burnley FC (5:0).

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru City cieszą się z bramki PAP/EPA / Martin Rickett / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City cieszą się z bramki
Gospodarze wyszli bardzo zmotywowani na sobotnią konfrontację z Burnley i od początku rywalizacji chcieli narzucić swój styl gry, co udało im się zrealizować. Podopieczni Pepa Guardioli już w 6. minucie starcia wyszli na prowadzenie.

Wówczas Kevin De Bruyne zagrał dokładne podanie do Riyada Mahreza, który płaskim strzałem z około 11 metrów pokonał Bailey'a Peacocka-Farrella.

Zespół z Manchesteru nie zamierzał zwalniać tempa i w 22. minucie prowadził 2:0. Wtedy to dublet skompletował Mahrez, który po wyrzucie piłki z autu przez Kyle'a Walkera minął dwóch rywali i wpakował piłkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą miejscowa ekipa zadała trzeci cios. De Bruyne popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, które na bramkę zamienił Benjamin Mendy.

Po zmianie stron wciąż trwał koncert Man City. Najpierw składną akcję miejscowej ekipy wykończył Ferran Torres, a po chwili hat-tricka skompletował Riyad Mahrez, ustalając wynik tej potyczki.

Premier League, 10. kolejka:

Manchester City - Burnley FC 5:0 (3:0) 1:0 - Riyad Mahrez 6' 2:0 - Riyad Mahrez 22' 3:0 - Benjamin Mendy 41' 4:0 - Ferran Torres 67' 5:0 - Riyad Mahrez 69'