Fortuna I liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza ponownie na zero. Stomil Olsztyn podbił twierdzę

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował 0:0 w drugim meczu z rzędu. Lidera zatrzymał Konrad Jałocha stojący w bramce GKS-u Tychy. Stomil Olsztyn oraz GKS 1962 Jastrzębie wywalczyli komplet punktów.

Paweł Żyra WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Paweł Żyra
Bruk-Bet Termalica Nieciecza zanotował taki sam wynik w środku tygodnia w meczu z Puszczą Niepołomice, więc zasadniczo nie poprawia sytuacji na górze tabeli. W sobotę otworzyła się kolejna szansa na powiększenie przewagi nad wiceliderem ŁKS-em Łódź, który w piątek poniósł porażkę 0:2 w Łęcznej. Bruk-Bet grał u siebie z GKS-em Tychy, który potrafi punktować na wyjazdach.

Lider przeważał na boisku, ale nie potrafił tego potwierdzić prowadzeniem. Kilka strzałów oddał Roman Gergel, którego niedawno w klasyfikacji snajperów ligi dogonił Juliusz Letniowski z Arki Gdynia. Celownik Słowaka nieco się rozregulował, a kiedy trafił w lustro bramki tyszan, to interweniował Konrad Jałocha. Próbował również Martin Zeman, ale wysoką formę prezentował nie po raz pierwszy w sezonie Jałocha. Bramkarz gości do końca nie pozwolił sobie na kapitulację i zachował czyste konto mimo licznych zadań.

Puszcza Niepołomice przegrała do soboty tylko jeden mecz na własnym stadionie. Do twierdzy podopiecznych Tomasza Tułacza przyjechał tym razem Stomil Olsztyn, który ma problem z ustabilizowaniem formy na wysokim poziomie. Stomil zagrał tym razem rozsądnie i po odparciu prób ataku Puszczy strzelił gola na 1:0 dzięki stałemu fragmentowi gry. Wojciech Łuczak umieścił piłkę w siatce po wrzutce z rzutu wolnego. Wynik na 2:0 dla przyjezdnych z Warmii ustalił w doliczonym czasie Koki Hinokio.

GKS 1962 Jastrzębie mierzył się z Zagłębiem Sosnowiec w istotnym meczu dla sytuacji w dolnej połowie tabeli. Podopieczni Pawła Ściebury poszli za ciosem po zwycięstwie odniesionym w Olsztynie i w 41. minucie objęli prowadzenie dzięki strzałowi Marka Mroza z podania Daniela Ferugi. Zagłębie nie jest w tym sezonie skuteczne w ofensywie i na razie nie zmieniło tego zatrudnienie trenera Kazimierza Moskala. Kiedy już drużyna z Sosnowca doprowadziła do remisu, to po zaledwie dwóch minutach straciła decydującego gola. GKS zwyciężył 2:1, a Feruga dołożył gola do asysty.