Bundesliga. Schalke 04 Gelsenkirchen szoruje po dnie tabeli. Łatwy triumf Borussii M'gladbach

Schalke 04 Gelsenkirchen pozostaje jedyną drużyną w Bundeslidze, która nie odniosła w tym sezonie zwycięstwa. Tym razem zespół ten przegrał na wyjeździe z Borussią M'gladbach 1:4.

Łukasz Witczyk
Mark Uth PAP/EPA / Lars Baron / Na zdjęciu: Mark Uth
Pogrążone w kryzysie Schalke 04 Gelsenkirchen nie potrafiło nawiązać walki z wyżej notowanym rywalem, który ma ambicje sięgające zajęcia miejsca na podium Bundesligi. Celem Schalke jest "jedynie" utrzymanie, ale patrząc na formę tego zespołu, trudno będzie zrealizować to założenie.

Już w 15. minucie Borussia objęła prowadzenie. Gola strzelił Florian Neuhaus, który wykorzystał błąd defensywy rywali. Po kilku minutach było już 1:1, a bramkę zdobył Benito Raman, ale to wszystko, na co tego dnia stać było gości. Później strzelali już tylko gracze Borussii M'gladbach.

Jeszcze przed przerwą miejscowi odzyskali prowadzenie. Neuhaus wypatrzył niepilnowanego Oscara Wendta, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali. Po zmianie stron Schalke dobili jeszcze Marcus Thuram i Hannes Wolf. W obu przypadkach defensywa gości tylko statystowała i nie przeszkadzała w rozgrywaniu akcji.

Borussia M'gladbach - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 (2:1) 1:0 - Florian Neuhaus 15' 1:1 - Benito Raman 20' 2:1 - Oscar Wendt 36' 3:1 - Marcus Thuram 52' 4:1 - Hannes Wolf 80'