Przyjaźni się z Kloppem, kłócił się z Probierzem - wiemy, kto może przejąć Wisłę Kraków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Peter Hyballa
Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Peter Hyballa
zdjęcie autora artykułu

Wisła Kraków, po zwolnieniu Artura Skowronka, szuka trenera. Jak można usłyszeć, krakowianie penetrują rynek niemiecki. W najbliższym czasie mają się odbyć rozmowy z ciekawym kandydatem. WP SportowymFaktom udało się ustalić jego nazwisko.

W tym artykule dowiesz się o:

Peter Hyballa - z tego co usłyszeliśmy w Krakowie jest kandydatem do przejęcia Wisły Kraków. To 44-letni Niemiec, posiadający również obywatelstwo holenderskie. Karierę szkoleniową zaczynał w Alemannia Akwizgran, później trenował Sturm Graz, następnie Bayer 04 Leverkusen U19, holenderski NEC Nijmegen czy słowacki DAC 1904 Dunajska Streda.

Jego ostatnim miejscem pracy był II-ligowy holenderski NAC Breda. Był trenerem tego klubu od lutego do lipca bieżącego roku, ale ze względu na wybuch pandemii i przerwanie rozgrywek poprowadził zespół tylko w 5 ligowych meczach. Bilans miał dobry (3-2-0), ale w lipcu odszedł z klubu w wyniku konfliktu z dyrektorem technicznym Tomem Van Den Abbeelem.

Co za nim przemawia? Niemiecka szkoła, a właśnie w tym kierunku skłaniają się szefowie Wisły. Plus znajomość polskiej ligi, bo pracując na Słowacji, miał okazję przyglądać się Ekstraklasie. Hyballa to nowa fala młodych niemieckich trenerów, zresztą z tego co można usłyszeć, przyjaźni się z Juergenem Kloppem.

Jeśli Wiśle uda się zatrudnić Hyballę przed piątkowym meczem z Cracovią, derby zyskają dodatkowy smaczek. W lipcu 2019 roku Niemiec jako trener DAC 1904 Dunajska Streda wyeliminował z Ligi Europy… właśnie Pasy. Mało tego, przy okazji tamtego dwumeczu spiął się z trenerem Probierzem.

Lekceważąco wypowiadał się o jego zespole, zarzucając mu archaiczny styl gry. Cracovię nazwał wprost "zespołem koszykarskim", co nie spodobało się szkoleniowcowi Pasów. Między trenerami iskrzyło na konferencjach prasowych, a Probierz wielokrotnie wracał jeszcze do słów do Hyballi.

Z informacji WP SportoweFakty wynika, że do rozmów z Hyballą może dojść już w najbliższych godzinach.

Piotr Koźmiński, Maciej Kmita

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: potężny strzał, odrobina szczęścia i... fantastyczny gol. Palce lizać!

Źródło artykułu: