Serie A: Gervinho wyciągnął Parmę ze strefy spadkowej

Parma zwyciężyła 2:1 z Genoą CFC i już nie towarzyszy pokonanemu przeciwnikowi w strefie spadkowej ligi włoskiej. Najważniejszym piłkarzem na boisku był Gervinho, który przypomniał o sobie dwoma golami.

Gervinho PAP/EPA / LUCA ZENNARO / Na zdjęciu: Gervinho
Na zakończenie 9. kolejki doszło do konfrontacji drużyn, które w tym sezonie nie mają innego celu niż utrzymanie się w elicie. Przed wyjściem na boisko Genoa CFC oraz Parma Calcio 1913 znajdowały się w strefie spadkowej i tylko jeden klub mógł w poniedziałek awansować na bezpieczne miejsce.

Parma imponowała po swoim powrocie do ligi atakami na skrzydłach z wykorzystaniem Dejana Kulusevskiego oraz Gervinho. Szwed jest już w Juventusie, a Iworyjczyk nie prezentuje się równie dobrze jak jeszcze dwa lata temu. Gervinho w Genui przypomniał o sobie i dał do zrozumienia, że Crociati mogą na niego wciąż liczyć. W 10. minucie zdobył gola na 1:0 płaskim strzałem po podaniu Juraja Kucki.

Gervinho nie zaspokoił swojego apetytu jednym trafieniem i nękał gospodarzy kolejnymi atakami. Przed przerwą oddał jeszcze dwa groźne uderzenia, a jedno z nich zatrzymało się na poprzeczce. W 47. minucie były zawodnik AS Romy strzelił gola na 2:0 i sytuacja przyjezdnych stała się bardzo dobra. Gervinho podwoił liczbę goli w tym sezonie i z czterema na koncie jest najskuteczniejszym zawodnikiem Parmy.

W 50. minucie Genoa powróciła do walki o korzystny wynik dzięki strzałowi Eldora Szomurodowa. Umiejętnie obrócił się on z piłką w polu karnym i pozbawił Luigiego Sepe czystego konta. W lidze włoskiej padł pierwszy w historii gol Uzbeka. Czasu do końca meczu pozostało sporo, ale na więcej gospodarzy nie było stać i ponieśli porażkę 1:2.

Genoa CFC - Parma Calcio 1913 1:2 (0:1)
0:1 - Gervinho 10'
0:2 - Gervinho 47'
1:2 - Eldor Szomurodow 50'

Genoa: Alberto Paleari – Edoardo Goldaniga, Christian Zapata, Mattia Bani (88' Mattia Destro) - Paolo Ghiglione (82' Marko Pjaca), Stefano Sturaro, Milan Badelj (82' Vittorio Parigini), Lukas Lerager (69' Miha Zajc), Luca Pellegrini - Gianluca Scamacca, Eldor Szomurodow (69' Goran Pandev)

Parma: Luigi Sepe - Maxime Busi (73' Simone Iacoponi), Yordan Osorio, Bruno Alves, Riccardo Gagliolo (19' Vincent Laurini) - Juraj Kucka, Matteo Scozzarella (63' Hernani), Jarmin Kurtić - Yann Karamoh (74' Alberto Grassi), Gervinho - Andreas Cornelius

Żółte kartki: Badelj, Bani (Genoa) oraz Busi, Karamoh (Parma)

Sędzia: Maurizio Mariani