Serie A: Juventus nie poradził sobie z beniaminkiem. Kamil Glik w skutecznej obronie

Juventus FC już nieco tradycyjnie rozegrał bezbarwne spotkanie i wynik 1:1 w pojedynku z Benevento Calcio nie był dla niego krzywdzący. Kamil Glik schodził z boiska zdecydowanie bardziej zadowolony niż Wojciech Szczęsny.

Federico Chiesa oraz Gaetano Letizia (z prawej) PAP/EPA / MARIO TADDEO / Na zdjęciu: Federico Chiesa oraz Gaetano Letizia (z prawej)
Juventus FC przyjechał do Benewentu bez Cristiano Ronaldo. Zapracowany po zakażeniu koronawirusem Portugalczyk odpoczywał, a pozostali podopieczni Andrei Pirlo mieli za zadanie po raz pierwszy w sezonie pokazać coś interesującego bez swojego lidera. Naładowany energią był Alvaro Morata, który rozstrzygnął poprzedni mecz Ligi Mistrzów z Ferencvarosi TC. W przeszłości Paulo Dybala popisał się hat-trickiem w meczu z Benevento Calcio. Obaj grali od początku, ale nie poprowadzili zespołu do sukcesu.

Bianconeri nie poprawili statystyk na Stadio Ciro Vigorito. Po pierwsze z poprzednich pięciu meczów na wyjeździe z beniaminkami wygrali tylko jeden, a w ostatnich siedmiu stracili minimum gola. Generalnie nie zachowali czystego konta od 10 spotkań poza Turynem i tylko z jednej z ostatnich dziewięciu wypraw wracali z kompletem punktów.

Trener Filippo Inzaghi miał teraz za zadanie przygotować plan na zaskoczenie podopiecznych Andrei Pirlo. Byli reprezentanci Włoch rozegrali w AC Milanie 156 wspólnych meczów, a przeciwko sobie zaledwie cztery. Na boisku spotkali się inni dobrzy znajomi Wojciech Szczęsny oraz Kamil Glik.

Pierwsza połowa była wyrównana z dynamicznymi akcjami w obu kierunkach boiska. O wyniku przez pewien czas decydowały umiejętności indywidualne Alvaro Moraty, który w 21. minucie zapewnił prowadzenie 1:0 Juventusowi. Reprezentant Hiszpanii zgrabnie opanował futbolówkę w polu karnym po crossowym podaniu Federico Chiesy, zabawił się z Lucą Caldirolą i pokonał płaskim uderzeniem Lorenzo Montipo.

Benevento ambitnie walczyło z mistrzem Włoch i nagrodziło się strzałem na 1:1 w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Po serii dośrodkowań w pole karne gościom nie udało się wyekspediować piłki, a Gaetano Letizia zaskoczył zasłoniętego Wojciecha Szczęsnego płaskim strzałem. Polak został w blokach i tylko obserwował, jak futbolówka wturlała się w narożnik bramki.

Po przerwie wynik 1:1 nie zmienił się i z takiego obrotu wydarzeń bardziej zadowolony był Kamil Glik niż Wojciech Szczęsny. Jego drużyna prezentowała się dobrze w głębokiej obronie, a skuteczne interwencje notował między innymi Polak. To Glik wybił ostatnią piłkę z pola karnego. Po tym zdarzeniu Fabrizio Pasqua zakończył pojedynek i choć Juventus miał przewagę pod względem posiadania piłki i podejmował próby rozstrzygnięcia meczu, to nie można było nazwać rezultatu krzywdzącym.

Benevento Calcio - Juventus FC 1:1 (1:1)
0:1 - Alvaro Morata 21'
1:1 - Gaetano Letizia 45'

Benevento: Lorenzo Montipo - Gaetano Letizia, Kamil Glik, Luca Caldirola (33' Christian Maggio, 60' Roberto Insigne), Federico Barba - Perparim Hetemaj, Pasquale Schiattarella, Artur Ionita (71' Andres Tello) - Riccardo Improta, Gianluca Caprari (72' Alessandro Tuia) - Gianluca Lapadula (72' Marco Sau)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Juan Cuadrado, Danilo, Matthijs De Ligt, Gianluca Frabotta - Federico Chiesa (69' Federico Bernardeschi), Arthur Melo (62' Rodrigo Bentancur), Adrien Rabiot, Aaron Ramsey (62' Dejan Kulusevski) - Paulo Dybala, Alvaro Morata

Żółte kartki: Maggio, Schiattarella, Glik, Barba, Improta, Insigne (Benevento) oraz Cuadrado (Juventus)

Czerwona kartka: Alvaro Morata (Juventus) /90' - za niesportowe zachowanie/

Sędzia: Fabrizio Pasqua