Liga Mistrzów. Sevilla - Chelsea: cztery gole Oliviera Giroud dały gościom wygraną

Chelsea w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów nie pozostawiła złudzeń Sevilli zwyciężając na boisku rywala 4:0. Wszystkie gole dla angielskiej drużyny zdobył Olivier Giroud.

Michał Piegza
Olivier Giroud cieszy się z gola PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: Olivier Giroud cieszy się z gola
Sprawa awansu w grupie była już jasna od tygodnia. Niewiadomą były miejsca, jakie Sevilla i Chelsea zajmą na koniec rywalizacji. Stawką potyczki w Sewilli było 1. miejsce w tabeli grupy E.

Zespoły pewne awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów nie narzuciły zbyt mocnego tempa. Więcej z gry mieli goście. W 6. minucie przed szansą stanął Christian Pulisić, który uderzył z okolic linii pola karnego tuż obok bramki.

Dwie minuty później padł gol dla przyjezdnych. Olivier Giroud zakręcił obrońcami w okolicach narożnika pola karnego i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza miejscowych.

W 27. minucie na 2:0 wynik powinien podwyższyć aktywny w ofensywie Pulisić. Zawodnik Chelsea wpadł z piłką w pole karne. Strzał na rzut rożny nogą odbił Alfonso Pastor.

Na kolejne gole musieliśmy czekać do 2. połowy. W 48. minucie do remisu mógł doprowadzić Nemanja Gudelj. Strzał z woleja poszybował jednak ponad bramką. Skuteczniejszy był Giroud. Francuz w 54. minucie otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, urwał się obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał Pastora.

To nie był koniec kanonady napastnika Chelsea. W 74. minucie po szybkiej akcji z prawej strony dośrodkował N'Golo Kante, a Giroud efektownym uderzeniem głową skompletował hat trick. Dziewięć minut później po raz czwarty trafił do bramki wykorzystując rzut karny.

Sevilla FC - Chelsea FC 0:4 (0:1)
0:1 - Olivier Giroud 8'
0:2 - Olivier Giroud 54'
0:3 - Olivier Giroud 74'
0:4 - Olivier Giroud (k.) 83'

Sevilla FC: Alfonso Pastor - Jesus Navas (59' Jules Kounde), Sergi Gomez, Diego Carlos, Karim Rekik - Ivan Rakitić (75' Oliver Torres), Nemanja Gudelj, Oscar Rodriguez (60' Joan Jordan) - Franco Vazquez (66' El Haddadi), Youssef En-Nesyri, Oussama Idrissi (60' Lucas Ocampos).

Chelsea FC: Edoard Mendy - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Antonio Ruediger, Emerson Palimieri - Mateo Kovacić (67' Hakim Ziyech), Jorginho (85' Billy Gilmour) - Callum Hudson-Odoi, Kai Havertz (67'N'Golo Kante), Christian Pulisic (67' Mason Mount) - Oliver Giroud (84' Timo Werner).

Żółte kartki: Gomez, Gudelj, Idrissi, Jordan (Sevilla) oraz Kovacić, Pulisić, Mount, Ziyech (Chelsea).

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Chelsea awansuje co najmniej do półfinału Ligi Mistrzów?