II liga: hitu nie było, a skorzystał GKS Katowice. Chojniczanka rozbiła beniaminka

GKS Katowice prowadzi w tabeli po zwycięstwie 2:1 z Bytovią Bytów. Swoją sytuację w walce o awans do Fortuna I ligi poprawili również piłkarze Chojniczanki, którzy odnieśli zdecydowane zwycięstwo 4:1 z Hutnikiem Kraków.
GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice

Głównym wydarzeniem dnia miało być starcie poważnych kandydatów do awansu. Wigry Suwałki co prawda spotkały się z Górnikiem Polkowice, ale na zmrożonym boisku nie rozpoczęły meczu. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia stracili sporo czasu, a także pozycję lidera. Atak zimy uniemożliwił również rozegranie meczu Garbarni Kraków ze Zniczem Pruszków. Z kolei Sokół Ostróda nie zmierzył się ze Stalą Rzeszów z powodu zakażeń koronawirusem w zespole z Podkarpacia.

Absencja Górnika została wykorzystana przez GKS Katowice, który odniósł siódme zwycięstwo z rzędu. Pokonanie 2:1 Bytovii Bytów pozwoliło przesunąć się na najwyższe miejsce w tabeli. Podopieczni Rafała Góraka stracili pierwszego gola, ale zdążyli odwrócić wynik na swoją korzyść. Istotne było wyrównanie krótko przed przerwą. Marcin Urynowicz zdobył 11. bramkę w sezonie i jest wiceliderem rankingu snajperów ligi. Decydujące trafienie dla katowiczan było dziełem Dominika Kościelniaka. GKS to bezsprzecznie najmocniej rozpędzony drugoligowiec.

Najwyższe zwycięstwo w środę odniosła Chojniczanka. Wynikiem 4:1 w konfrontacji z Hutnikiem Kraków zrehabilitowała się za poniesioną w weekend porażkę 0:3 w Ostródzie. Demolowaniem beniaminka zajął się Mateusz Klichowicz, któremu zapisano dwa gole, a miał kluczowy udział również przy trzecim. W jego kanonadę włączył się Szymon Skrzypczak, który poprawił się po niewykorzystanym rzucie karnym. Hutnik już wyłącznie uratował honor. Chojniczanka z 22 punktami wywalczonymi w ośmiu spotkaniach jest najlepszym drugoligowcem pod względem wyników na własnym stadionie.

Na pozostałych boiskach dość spokojnie. Pogoń Siedlce zapewniła sobie wygraną 1:0 z KKS-em 1925 Kalisz już w 2. minucie, a Motor Lublin przymierzył na 1:0 dopiero w 85. minucie meczu z Lechem II Poznań. Na dnie tabeli rozgościła się Olimpia Grudziądz, której porażka 1:2 ze Śląskiem II Wrocław jest już dziewiątą w sezonie. Biało-Zieloni nie zdobyli kompletu punktów od 17 października.

4:1 - Krzysztof Świątek 83'

Skra Częstochowa - Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
1:0 - Michał Kiełtyka 65'

KKS 1925 Kalisz - Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)
0:1 - Ishmael Baidoo 2'

Motor Lublin - Lech II Poznań 1:0 (0:0)
1:0 - Daniel Świderski 85'

Śląsk II Wrocław - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)
1:0 - Szymon Krocz 31'
1:1 - Jose Embalo 42'
2:1 - Sebastian Bergier 87'

Wigry Suwałki - Górnik Polkowice - odwołany z powodu zmrożenia boiska

Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków - odwołany z powodu zmrożenia boiska

Sokół Ostróda - Stal Rzeszów - odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole gości