II liga: Wigry Suwałki wygrały mimo falstartu, a Górnik Polkowice zmarnował dobry początek

Wigry Suwałki poprawiły swoją sytuację na górze drugoligowej tabeli. Pokonały 2:1 Pogoń Siedlce, choć jako pierwsze straciły gola. Górnik Polkowice dla odmiany prowadził, a musiał zadowolić się remisem 1:1 z Motorem Lublin.

piłkarze Wigry Suwałki WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wigry Suwałki
Po sobotnich wynikach trzecie w tabeli Wigry Suwałki mają już nie pięć, a trzy punkty straty do wicelidera Górnika Polkowice. Podopieczni Dawida Szulczka rozpoczęli mecz z Pogonią Siedlce od falstartu, ale zareagowali w trudnej sytuacji i odwrócili wynik. Konfrontacje w województwie mazowieckim rozstrzygnął swoim strzałem na 2:1 Denis Gojko w 77. minucie.

Generalnie wyniki wszystkich sobotnich meczów zostały ustalone w drugich połowach, a najdłużej na przełom trzeba było czekać w Stargardzie. Błękitni niespodziewanie zwyciężyli 1:0 ze Skrą Częstochowa dzięki uderzeniu Huberta Krawczuna w 90. minucie. Tylko podopieczni Tomasza Grzegorczyka zdobyli komplet punktów na własnym stadionie. Lepiej szło przyjezdnym. Śląsk II Wrocław wygrał 3:1 w Pruszkowie, a Garbarnia Kraków 2:1 w Elblągu.

W niedzielę jeszcze trzy mecze 17. kolejki i zaprezentuje się między innymi GKS Katowice, który w tym tygodniu znalazł się na pierwszym miejscu w tabeli dzięki siódmemu z rzędu zwycięstwu. O ósme zagra z Chojniczanką, która ma problem z prezentowaniem się równie dobrze na wyjazdach jak na własnym stadionie. Ponadto Lech II Poznań zmierzy się z Bytovią Bytów, a Olimpia Grudziądz podejmie KKS 1925 Kalisz.

17. kolejka II ligi:

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
1:0 - Piotr Pierzchała (k.) 11'
1:1 - Josip Soljić 33'
1:2 - Denis Gojko 77'

Górnik Polkowice - Motor Lublin 1:1 (1:0)
1:0 - Ernest Terpiłowski 25'
1:1 - Daniel Świderski 71'

Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:2 (0:0)
1:0 - Janusz Surdykowski 58'
1:1 - Jakub Kowalski (k.) 63'
1:2 - Marek Masiuda 72'

Znicz Pruszków - Śląsk II Wrocław 1:3 (0:0)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wigry Suwałki powrócą po jednym sezonie do Fortuna I ligi?