Serie A: Inter Mediolan wygrał trudny mecz. Sebastian Walukiewicz i spółka nie przetrwali naporu

Inter Mediolan przeważał w meczu z Cagliari Calcio i co prawda z trudem, ale zwyciężył 3:1. Nerazzurri zaczęli strzelać gole i odwrócili wynik w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

Joao Pedro (w środku) oraz Stefan De Vrij (z lewej) PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: Joao Pedro (w środku) oraz Stefan De Vrij (z lewej)
Inter Mediolan nie ma już innych zajęć niż rywalizowanie na włoskim podwórku. To duże rozczarowanie. Można spierać się, czy Nerazzurri posiadają najsilniejszą kadrę we Włoszech, ale na pewno jest ona wystarczająca, żeby pozostać w europejskich pucharach dłużej niż do grudnia. Po bezbramkowym meczu z Szachtarem Donieck na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów trener Antonio Conte był krytykowany jak nigdy wcześniej w Interze. Oberwało się również jego podopiecznym.

Mediolańczykom nie powiodło się wbicie gola Szachtarowi, ale w Serie A są najbardziej bramkostrzelnym klubem. Conte wystawił w niedzielę Romelu Lukaku, Alexisa Sancheza oraz Christiana Eriksena na najbardziej wysuniętych pozycjach. Na ich ataki czekali na środku defensywy gospodarzy 20-letni Sebastian Walukiewicz oraz 19-letni Andrea Carboni.

Nastolatek pogubił się już w 9. minucie i jego skórę musieli ratować Alessio Cragno oraz Sebastian Walukiewicz. Włoch zatrzymał strzał Romelu Lukaku, a Polak dobitkę Christiana Eriksena. Cragno jest najczęściej broniącym uderzenia bramkarzem w lidze i w konfrontacji z Interem zmierzył się z trzema zanim minął kwadrans. Obrona Cagliari pękała w szwach, ale nieskuteczny Inter nie potrafił tego wykorzystać.

Drużyna z Mediolanu potwierdzała na Sardynii, że nie tylko stwarza najwięcej sytuacji podbramkowych w lidze, ale również najwięcej marnuje. Cagliari postanowiło z tego skorzystać i w 42. minucie zdobyło prowadzenie 1:0. Riccardo Sottil dobił własne uderzenie i umieścił piłkę w narożniku bramki Interu.

W drugiej połowie Inter zaatakował już z Achrafem Hakimim w jedenastce, a boisko opuścił nieefektywny Ivan Perisić. Conte wymienił również Christiana Eriksena oraz Matteo Darmiana na Stefano Sensiego i Ashleya Younga. Obraz meczu nie zmienił się zasadniczo. Goście przeważali i atakowali częściej, ale strzelenie gola Sardyńczykom przerastało ich. Wprowadzenie napastnika Lautaro Martineza za obrońcę Alessandro Bastoniego wyglądało na akt rozpaczy trenera Interu.

Inter wyrównał na 1:1 w 77. minucie. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego została wybita niefortunnie przez Alessio Cragno i Andreę Carboniego. Trafiła ona pod nogi Nicolo Barelli, który huknął z woleja do siatki. Od 2013 roku Nerazzurri strzelają minimum gola w każdym meczu z Cagliari i z trudem, ale podtrzymali serię. Pozostało jeszcze trochę czasu na rozstrzygnięcie pojedynku i wystarczyło. W 84. minucie Danilo D'Ambrosio wykorzystał kolejne dośrodkowanie i krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych wepchnął piłkę do bramki na 2:1. Wynik na 3:1 ustalił w doliczonym czasie Romelu Lukaku.

Cagliari Calcio - Inter Mediolan 1:3 (1:0)
1:0 - Riccardo Sottil 42'
1:1 - Nicolo Barella 77'
1:2 - Danilo D'Ambrosio 84'
1:3 - Romelu Lukaku 90'

Cagliari: Alessio Cragno - Paolo Farago (68' Ragnar Klavan), Sebastian Walukiewicz, Andrea Carboni (89' Giovanni Simeone), Charalampos Lykogiannis - Razvan Marin, Marko Rog - Gabriele Zappa, Joao Pedro, Riccardo Sottil (68' Nahitan Nandez) - Leonardo Pavoletti (75' Alberto Cerri)

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni (72' Lautaro Martinez) - Matteo Darmian (58' Ashley Young), Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Christian Eriksen (58' Stefano Sensi), Ivan Perisić (46' Achraf Hakimi, 83' Danilo D'Ambrosio) - Romelu Lukaku, Alexis Sanchez

Żółte kartki: Farago, Pavoletti (Cagliari) oraz Darmian (Inter)