La Liga. Zmarnowana szansa Realu Sociedad. Damian Kądzior wciąż nie gra

Piłkarze Realu Sociedad zmarnowali szansę na ucieczkę w tabeli Atletico. Wicelider zremisował 1:1 z Eibarem i zrównał się punktami z drużyną Diego Simeone. Damian Kądzior potyczkę obejrzał z ławki rezerwowych.

Michał Piegza
mecz Real Sociedad - Eibar PAP/EPA / Javier Etxezarreta / Na zdjęciu: mecz Real Sociedad - Eibar
Po sobotniej porażce Atletico w derbach z Realem piłkarze Realu Sociedad mieli szansę na awans na 1. miejsce i ucieczkę w tabeli drużynie z Madrytu.

Rywalem było Eibar, zespól którego barw broni Damian Kądzior. Reprezentant Polski kolejny raz potyczkę spędził na ławce rezerwowych.

Do przerwy wszystko przebiegało zgodnie z przewidywaniami. W 20. minucie po rzucie rożnym piłka została wybita na osiemnasty metr. Tam dopadł do niej Barrenetxea Muguruzza i potężnym uderzeniem od poprzeczki zdobył gola.

Goście niespodziewanie wyrównali w 65. minucie. W zamieszaniu najwięcej sprytu zachował Sergio Enrich. Real Sociedad mógł spotkanie wygrać. Dziesięć minut przed końcem do siatki trafił Igor Zubeldia Elorza, po analizie VAR arbiter bramki nie uznał.

Dzięki remisowi gospodarze awansowali na 1. miejsce, ale mają tyle samo punktów co Atletico, do tego rozegrane dwa spotkania więcej.

Real Sociedad - SD Eibar 1:1 (1:0)

1:0 - Muguruzza Barrenetxea 20'
1:1 - Sergio Enrich 65'