Premier League: wielkie emocje na dole. Brighton and Hove Albion z trudem zremisowało z czerwoną latarnią

Dużo emocji i spora niespodzianka na Amex Stadium. Mimo gry w przewadze przez ponad połowę meczu, Brighton and Hove Albion z trudem zremisowało z zamykającym tabelę Sheffield United 1:1.
Szymon Mierzyński
John Egan PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: John Egan

"Szable" przystępowały do gry po serii ośmiu porażek z rzędu, więc za zdecydowanego faworyta uchodziła ekipa Grahama Pottera - tym bardziej, że już w 40. minucie - za brutalny faul na Joelu Veltmanie - czerwoną kartkę otrzymał John Lundstram.

Osłabieni goście skupili się na defensywie, lecz skutecznie odpierali ataki "Mew", a w 63. minucie potrafili zadać niespodziewany cios. Mieli przy tym sporo szczęścia, bo po strzale Jaydena Bogle'a piłka odbiła się od Adama Webstera i poleciała pod poprzeczkę, co całkowicie zmyliło stojącego między słupkami Roberta Sancheza.

Końcówka to już prawdziwa nawałnica "Mew". Mimo kilku zmarnowanych sytuacji, miejscowi zdołali wyrównać, a miało to miejsce w ogromnym zamieszaniu, gdy piłkę do siatki z kilku metrów skierował Danny Welbeck. "Mewy" mogły nawet rzutem na taśmę wygrać, jednak w ostatniej doliczonej minucie Alireza Jahanbakhsh główkował z najbliższej odległości w poprzeczkę.

Emocji było mnóstwo - zwłaszcza jak na potyczkę nisko notowanych drużyn. Po niedzielnym remisie Brighton and Hove Albion ma 12 pkt. - o dwa więcej niż otwierające strefę spadkową Burnley FC. Sheffield United zamyka stawkę i wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021.

Brighton and Hove Albion - Sheffield United 1:1 (0:0)
0:1 - Jayden Bogle 63'
1:1 - Danny Welbeck 87'