La Liga. Real Valladolid - Barcelona. Spacerek zespołu Ronalda Koemana. Leo Messi jak za dawnych lat

FC Barcelona nie miała problemów z pokonaniem 3:0 na wyjeździe Realu Valladolid. Dobre zawody rozegrał Leo Messi, który zdobył gola i zaliczył asystę.

Michał Piegza
piłkarze FC Barcelona PAP/EPA / R.Garcia / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
Real Valladolid jedynie w początkowych minutach był w stanie toczyć z Barceloną w miarę wyrównany mecz. Goście prowadzenie mogli zdobyć już w 8. minucie, kiedy z pola karnego obok słupka uderzył Lionel Messi.

Gol padł w 21. minucie. Najpierw kolejną próbę aktywnego Messiego na poprzeczkę zbił Jordi Masip. Chwilę później golkiper był już jednak bezradny. Po serii wrzutek w pole karne miejscowych obrona Valladolid w końcu pogubiła się. Podawał Messi, a Clement Lenglet głową z sześciu metrów pokonał bramkarza.

Niespełna kwadrans później padł drugi gol dla gości. Frenkie De Jong zagrał w polu karnym na prawo do Sergino Desta, ten na przedpole do nadbiegającego Martina Braithwaite'a, a Duńczyk trafił do siatki.

Barcelona prowadząc dwoma bramkami w dalszym ciągu kontrolowała mecz. Po zmianie stron to właśnie goście kreowali sobie kolejne szanse. W 51. minucie Braithwaite spudłował z ok. jedenastu metrów. W odpowiedzi z rzutu wolnego minimalnie niecelnie przymierzył Pablo Hervias.

Nadzieje gospodarzy na remis zakończył w 65. minucie Messi. Argentyńczyk otrzymał prostopadłe podanie od Pedriego i w sytuacji sam na sam pokonał Masipa.

Piłkarze Realu Valladolid do końca spotkania walczyli o honorową bramkę. Nie do pokonania był jednak Marc-Andre ter Stegen. W 72. minucie Niemiec odbił strzał Fabiana Orellany i poprawkę Toniego Suareza. Z kolei w 88. minucie w korzystnej sytuacji przestrzelił Roque Mesa.

W końcowych minutach kolejne gole mogła zdobyć Barcelona. Jednak próby Messiego i Philippe Coutinho wylądowały na słupku, a próba Braithwaite'a na bocznej siatce.

Wicemistrzowie Hiszpanii sięgnęli po trzy punkty, ale straty do prowadzącego Atletico Madryt mają ogromne.

Real Valladolid - FC Barcelona 0:3 (0:2)
0:1 - Clement Lenglet 21'
0:2 - Martin Braithwaite 35'
0:3 - Leo Messi 65'

Real Valladolid: Jordi Masip - Nacho Martinez, Javier Sanchez (79' Sergi Guardiola), Joaquin Fernandez, Pablo Hervias - Oscar Plano (57' Jawad El Yamiq), Ruben Alcaraz, Míchel (57' Roque Mesa), Jota (57' Fabian Orellana) - Shon Weissman, Maranhao (46' Toni Suarez).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Jordi Alba (71' Junior Firpo), Oscar Mingueza, Clement Lenglet, Ronald Araujo (71' Samuel Umtiti), Sergino Dest - Miralem Pjanić, Frenkie De Jong (71' Sergio Busquets), Pedri (81' Philippe Coutinho) - Martin Braithwaite, Lionel Messi.

Żółte kartki: Fernandez (Valladolid) oraz Alba, De Jong (Barcelona).

Sędzia: Mario Melero Lopez.