Premier League: Brighton zremisowało po wymianie ciosów z Wolverhampton. Jakub Moder poza kadrą

Tym razem Brighton and Hove Albion zremisowało 3:3 z Wolverhampton Wanderers. Piłkarze Grahama Pottera nie są stanie wygrać już od 8 spotkań. Jakub Moder będzie musiał jeszcze poczekać na debiut w nowych barwach.

Rafał Szymański
mecz Brighton - Wolves PAP/EPA / Mike Hewitt / POOL / Na zdjęciu: mecz Brighton - Wolves
Minimalnym faworytem sobotniego starcia było Wolverhampton Wanderers. Od pierwszego gwizdka Chrisa Kavanagha kibice byli jednak świadkami niezwykle wyrównanej rywalizacji.

Strzelecka kanonada rozpoczęła się już w 13. minucie. Leandro Trossard dośrodkował do Aarona Connolly'ego. Irlandczyk zdołał uprzedzić Ruiego Patricio i skierował piłkę do siatki.

Zawodnicy Brighton niedługo cieszyli się z prowadzenia. 6 minut później Romain Saiss doprowadził do wyrównania. Po zamieszaniu w polu karnym, przytomnie zachował się Ruben Semedo, który dograł na głowę Marokańczyka.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w 34. minucie. Pedro Neto mocno uderzył z dystansu, po interwencji Roberta Sancheza piłka niefortunnie odbiła się od Dana Burna i znalazła się w bramce.

Jeszcze przed przerwą "Wilki" zadały kolejny cios. Burn nieprzepisowo powstrzymywał Adamę Traore, który dynamicznie wbiegł w pole karne. Jedenastkę bez większych problemów wykorzystał Ruben Neves.

Po przerwie gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Kilka sekund po wznowieniu gry Neal Maupay zdobył bramkę z rzutu karnego. Francuz uderzył w sam środek i nie pozostawił złudzeń Patricio.

Na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu podopieczni Grahama Pottera strzelili gola na 3:3. Trossard dostrzegł z rzutu rożnego Lewisa Dunka, który głową pokonał bramkarza Wolverhampton.

Jakub Moder nie znalazł się w kadrze meczowej Brighton. Polak najprawdopodobniej zadebiutuje w nowych barwach za tydzień. W niedzielę 10 stycznia jego nowy klub zagra w pucharze krajowym z Newport County.

We wcześniejszym meczu Premier League o godz. 16:00 Crystal Palace podejmowało Sheffield United. Gospodarze zwyciężyli 2:0 po bramkach Jeffreya Schluppa i Eberechiego Eze

Brighton and Hove Albion - Wolverhampton Wanderers 3:3 (1:3)

1:0 - Aaron Connolly 13'
1:1 - Romain Saiss 19'
1:2 - Dan Burn (s.) 34'
2:2 - Ruben Neves (k.) 44'
3:2 - Neal Maupay (k.) 46'
3:3 - Lewis Dunk 70'

Crystal Palace - Sheffield United 2:0 (2:0)