Premier League. Mateusz Klich przeciętny, ale i tak pojawiły się pochwały. Noty po meczu z Tottenhamem

Mateusz Klich rozegrał 90 minut w meczu Tottenham Hotspur - Leeds United (3:0). Polski pomocnik otrzymał przeciętne noty w brytyjskich mediach.

Robert Czykiel
Mateusz Klich (z prawej) Getty Images / Ian Walton - Pool / Na zdjęciu: Mateusz Klich (z prawej)
Leeds United po dwóch zwycięstwach z rzędu tym razem musiało uznać wyższość rywala. Podopieczni Marcelo Bielscy przegrali aż 0:3 z Tottenhamem Hotspur. Spotkanie jednak było znacznie bardziej wyrównane, niż pokazuje to wynik.

Cały mecz w barwach Leeds tradycyjnie rozegrał Mateusz Klich. Reprezentant Polski zagrał solidne spotkanie, ale nic więcej. W efekcie w brytyjskich mediach otrzymał przeciętne noty. Dziennikarze jednak podkreślają, że kilka razy pokazał się z dobrej strony.

"Miał trochę więcej radości grając z Harrym Winksem niż Rodrigo z Pierrem-Emilem Hojbjergiem. Miał kilka klasowych zagrań w pierwszej połowie, ale ostatecznie nie były one zagrożeniem dla Spurs" - pisze leeds-live.co.uk przy ocenie 6.

Portal 90min.com nawet przyznał wyższą notę, bo aż 7. Polak został pochwalony za spryt oraz kilka niekonwencjonalnych podań. Bardziej krytyczne jednak jest BBC, gdzie przy nazwisku Klicha jest ocena 5,35.

Jak wygląda sprawa w portalach statystycznych? Sofascore.com przyznało Klichowi notę 6,6. Z kolei na stronie whoscored.com jest ona niższa o 0,8 punktu.

Transfery. Ligue 1. Zaciąg z Premier League zawita nad Sekwanę? Ambitne plany PSG >>

Premier League. Pep Guardiola stracił pięciu piłkarzy. Przyczyną zakażenia koronawirusem >>