Turcja: Sivasspor zremisował z Denizlisporem. Radosław Murawski asystował

Radosław Murawski pomógł swojej drużynie w meczu z Sivassporem. Polak asystował przy jednej z bramek, a jego Denizlispor zdołał zremisować 2:2.

Rafał Szymański
Radosław Murawski Getty Images / Emin Menguarslan/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Radosław Murawski
Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Hugo Rodallega. W 17. minucie Kolumbijczyk otrzymał podanie od Radosława Murawskiego, po czym przedryblował defensywę Sivassporu i znalazł drogę do siatki.

Gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Najpierw rzut karny wykorzystał Max-Alain Gradel, a następnie gola do szatni strzelił Faycal Fajr.

Wydawało się, że piłkarze Sivassporu zdołają dowieźć korzystny wynik. W doliczonym czasie gry punkt dla Denizlisporu uratował jednak  Muris Mesanović.

Murawski zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W 57. minucie polski pomocnik został ukarany żółtą kartką. W sezonie 2020/21 rozgrywek tureckiej Super Lig 26-latek wystąpił łącznie już w 12 spotkaniach i strzelił 1 gola. Po stronie gospodarzy cały mecz wśród rezerwowych spędził były zawodnik Piasta Gliwice, Jorge Felix.

Denizlispor pozostaje w strefie spadkowej, na 19. miejscu w tabeli. Zespół Polaka traci tylko 2 oczka do miejsca dającego utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna Jorge Feliksa po sobotnim remisie znajduje się na 14. pozycji w ligowej stawce.

Sivasspor - Denizlispor 2:2 (2:1)
0:1 - Hugo Rodallega 17'
1:1 - Max-Alain Gradel (k.) 26'
2:1 - Faycal Fajr 45+1'
2:2 - Muris Mesanović 90+2'