2. Bundesliga. Adam Dźwigała zaliczył debiut w nowych barwach. Porażka w pierwszym meczu

Adam Dźwigała zanotował pierwszy występ w barwach FC St. Pauli. Jego nowy pracodawca przegrał 1:2 w starciu z Greuther Fuerth.

Rafał Szymański
Adam Dźwigała (z prawej) PAP/EPA / OCTAVIO PASSOS / Na zdjęciu: Adam Dźwigała (z prawej)
Od początku niedzielnego meczu ekipa Greuther Fuerth przejęła inicjatywę. Po raz pierwszy piłka w siatce wylądowała w 24. minucie.

Julian Green strzelił gola z rzutu karnego. 3 minuty później było już 2:0 za sprawą trafienia Havarda Nielsena.

W drugiej połowie gospodarze nieco spuścili z tonu. W 82. minucie bramkę kontaktową dla FC St. Pauli zdobył Leon Flach.

Po stronie przyjezdnych cały mecz na środku obrony rozegrał Adam Dźwigała. Dla Polaka był to pierwszy mecz po transferze do niemieckiego klubu. Występ zanotował również Rodrigo Zalazar, który do niedawna grał w Koronie Kielce.

Dźwigała podpisał kontrakt 17 grudnia. Wcześniej pozostawał bez pracodawcy przez ponad 4 miesiące po rozstaniu z portugalskim Desportivo Aves.

Drużyna 25-latka straciła punkty i jest obecnie przedostatnia w stawce 2. Bundesligi. Greuther Fuerth zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium.

SpVgg Greuther Fuerth - FC St. Pauli  2:1 (2:0)
1:0 - Julian Green (k.) 24'
2:0 - Havard Nielsen 27'
2:1 - Leon Flach 82'