Serie A: Inter Mediolan zdemolował FC Crotone. Arkadiusz Reca wywalczył rzut karny

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI  / Na zdjęciu: Lautaro Martinez (z prawej)
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Lautaro Martinez (z prawej)

Wesoło rozpoczął się rok 2021 w lidze włoskiej. W Mediolanie padł grad goli. Inter pokonał 6:2 FC Crotone i to jego ósme zwycięstwo z rzędu. Lautaro Martinez strzelił hat-tricka, a Arkadiusz Reca zaznaczył swój występ wywalczeniem rzutu karnego.

FC Crotone zdobyło siedem punktów we wcześniejszych czterech meczach, czym urealniło utrzymanie. Zbudowany dobrymi wynikami beniaminek dał się we znaki Interowi w pierwszej połowie. Seria jego sytuacji podbramkowych przyniosła gola na 1:0 w 12. minucie. Niccolo Zanellato główkował celnie po wrzutce Juniora Messiasa. Sytuacja zespołu Antonio Conte skomplikowała się, a przy odrobinie wyższej skuteczności gości, mógł ponieść nawet większe straty na początku meczu.

Inter obudził się i odwrócił wynik na 2:1 w nieco ponad kwadrans. W centrum wydarzeń byli Lautaro Martinez oraz Luca Marrone. W 20. minucie Argentyńczyk wyprzedził Włocha i pokonał Alexa Cordaza w sytuacji sam na sam po podaniu Romelu Lukaku. W 31. minucie gospodarze zbudowali starannie kolejny atak, a Lautaro sprowokował Lucę Marrone do gola samobójczego po wstrzeleniu Nicolo Barelli.

Arkadiusz Reca nabiegał się w Mediolanie. Toczył pojedynki z jeszcze szybszym od niego Achrafem Hakimim. W kilku sytuacjach Marokańczyk urwał się Polakowi i Reca zobaczył żółtą kartkę za faul na wahadłowym Interu. Coś do powiedzenia w tej rywalizacji miał jednak też gracz Crotone, który wywalczył rzut karny. Na jego stopę nadepnął blisko narożnika szesnastki Arturo Vidal, a sędzia gwizdnął po obejrzeniu powtórek. Egzekutorem rzutu karnego był Vladimir Golemic, który w 36. minucie ustalił wynik pierwszej połowy na 2:2.

Arkadiusz Reca jest topowym graczem ofensywnym Crotone. Poza wywalczeniem w tym sezonie trzech rzutów karnych, strzelił gola, a przy dwóch asystował. Tak jemu, jak i pozostałym gościom gorzej wychodzi bronienie i po przerwie stracili dwa razy więcej goli niż przed nią.

W 57. minucie Lautaro Martinez strzelił na 3:2 z podania Marcelo Brozovicia. Argentyńczyk był najważniejszym zawodnikiem wczesnego popołudnia w Mediolanie i jest drugim graczem Interu, który w klasyfikacji kanadyjskiej ligi włoskiej ma dwucyfrową liczbę punktów. Statystyki Lautaro to dziewięć trafień oraz trzy asysty. Lepsze ma wyłącznie Romelu Lukaku, który w 64. minucie uderzył na 4:2 po ośmieszeniu Sebastiano Luperto. W ten sposób praktycznie zamknął rywalizację.

Wynik zmienił się jeszcze dwa razy zanim Gianluca Aureliano oszczędził cierpień graczom Crotone. W 79. minucie Lautaro skompletował hat-tricka, a w 87. minucie Achraf Hakimi trafił na 6:2. Od tego momentu na koncie najbardziej bramkostrzelnego w lidze Interu jest 40 trafień. Z kolei Crotone po wizycie w Mediolanie ma najwięcej - 35 straconych goli.

Inter Mediolan - FC Crotone 6:2 (2:2) 0:1 - Niccolo Zanellato 12' 1:1 - Lautaro Martinez 20' 2:1 - Luca Marrone (sam.) 31' 2:2 - Vladimir Golemic (k.) 36' 3:2 - Lautaro Martinez 57' 4:2 - Romelu Lukaku 64' 5:2 - Lautaro Martinez 79' 6:2 - Achraf Hakimi 87'

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni (81' Aleksandar Kolarov) - Achraf Hakimi, Nicolo Barella (70' Roberto Gagliardini), Marcelo Brozović, Arturo Vidal (46' Stefano Sensi), Ashley Young (75' Matteo Darmian) - Lautaro Martinez, Romelu Lukaku (75' Ivan Perisić)

Crotone: Alex Cordaz - Vladimir Golemic (85' Koffi Djidji), Luca Marrone, Sebastiano Luperto (70' Lisandro Magallan) - Pedro Pereira, Salvatore Molina (85' Milos Vulić), Niccolo Zanellato, Eduardo Henrique, Arkadiusz Reca - Junior Messias (85' Luis Rojas), Emmanuel Riviere (62' Simeon Nwankwo)

Żółte kartki: Reca, Golemic, Luperto (Crotone)

Sędzia: Gianluca Aureliano

Czy Inter Mediolan strzeli najwięcej goli w tym sezonie Serie A?